Stránka 1 z 1

Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 21:40:59
od Sigel
Vrtá mi hlavou, proč vidím na fleru tolik úžasných korálkových prací pod cenou (někdy i o celý řád), když šaty a další věci tam mají ceny sebevědomě patřičné tomu, že se jedná o ručně vytvořený originál... Je mi jasné, že málokdo v ČR si může dovolit šperky za několik tisíc, na druhou stranu, takhle si lidi zvyknou, že korálky=laciná záležitost, a pak za ně nebudou ochotni zaplatit cenu, jakou skutečně mají, i kdyby ty peníze měli... Dávám to sem a ne do sekce o prodávání, poněvadž je to spíš takový vzdech, než aby to něco řešilo... Vy, co na fleru prodáváte, máte také nízké ceny? Kolik na tom tratíte? Nebo jinak, po odečtení ceny za materiál, kolik vám vychází korun za hodinu práce?

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 23:59:29
od Miss Tattooo
Sigel píše:Vrtá mi hlavou, proč vidím na fleru tolik úžasných korálkových prací pod cenou (někdy i o celý řád), když šaty a další věci tam mají ceny sebevědomě patřičné tomu, že se jedná o ručně vytvořený originál... Je mi jasné, že málokdo v ČR si může dovolit šperky za několik tisíc, na druhou stranu, takhle si lidi zvyknou, že korálky=laciná záležitost, a pak za ně nebudou ochotni zaplatit cenu, jakou skutečně mají, i kdyby ty peníze měli... Dávám to sem a ne do sekce o prodávání, poněvadž je to spíš takový vzdech, než aby to něco řešilo... Vy, co na fleru prodáváte, máte také nízké ceny? Kolik na tom tratíte? Nebo jinak, po odečtení ceny za materiál, kolik vám vychází korun za hodinu práce?

Já hodinovou sazbu nemám, ale spíš dávám větší ceny, než menší. Ze zkušenosti vím, že pokud daná věc zákazníka okouzlí, neřeší až tolik, kolik to stojí. Většinou nad cenou stejně nejvíc pindají takoví, kteří by si to stejně nekoupili a neumí to říct normálně. Navíc už ani neříkám, že dělám korálky, ale šperky, protože to má takovej blbej zvuk jako třeba TVOŘILKA - to bych vyletěla z kůže. ;)

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: úte 20. lis 2012 8:32:48
od Calinka
Ja som zo začiatku mala tiež veľmi nízke ceny. Začínala som a ani sama som si neuvedomovala, ako veľmi podhodnocujem svoju prácu, proste som videla len náklady za materiál. Ale pravda je, že aj moje výrobky boli dosť jednoduché - ako asi v každých začiatkoch. Teraz sa už snažím dať ceny "nejak primerané" :D . Tiež nepočítam sadzbu na hodinu, skôr sa pozriem na šperk a odhadnem, čo by som bola ochotná zaň zapltiť ja, alebo po čom sa podobné šperky predávajú. Spätne si vypočítam, koľko mi to vyjde cca na hodinu a podľa toho ešte poupravím :) . Niekedy je to menej, niekedy viac.
Miss Tatoo - k tomu "robím korálky" mám krásny zážitok, ktorý asi nikdy nezabudnem :lol: . Keď som to takto oznámila mojej kamarátke, tak ten výraz na jej tvári sa mal odfotiť *rofl1* . Pozrela na mňa jak na blázna s výrazom " a inak si normálna?" :lol: Slovne to radšej nekomentovala ... našťastie :D . Proste jej predstava bola, že zoberiem nejakú nitku a navlečiem na ňu pár korálok, ako keď sme boli malé deti. Potom som jej ukázala, čo vyrábam a zmenila názor. Dokonca teraz vyrába tiež :D . Ale ten prvý výraz na jej tvári mám "odfotený" v pamäti asi naveky a vždy sa na ňom pobavím :D . (A samozrejme jej to nezabúdam pravidelne pripomínať! :lol: )

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: úte 20. lis 2012 13:12:39
od kikina
Zdravím dámy,
mluvíte mi přímo z duše. Já někdy úplně žasnu, jak málo si lidi váží vlastní práce. Vždyť je to ruční práce, která je všude (dokonce i v ČR) hodně ceněná. Ale korálky jako by se do ní ani nepočítaly.
Miss Tattoo: Já taky moc miluji tyhle slovní patvary :) . Moje sestra, když byla těhotná zase nenáviděla slova "těhulka" a "mimísek" - prý je jich plný web a nedá se před nimi uniknout.

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: úte 20. lis 2012 19:09:29
od gianelle
Jojo, je to tak, ceny co si někteří lidé řeknou za svou práci jsou často děsivě nízké. (já osobně se snažím dávat ceny spíše vyšší, ale ne přemrštěné - aby to pořád bylo "prodejné" a navíc když už mi ruka ujede směrem nahoru, snížt cenu můžu vždycky). Ale Miss Tattooo má pravdu, že pokud člověka hotový šperk uchvátí, tak cena je často až ten "vedlejší" parametr.

Bohužel to sráží dolů prodejci, kteří si myslí že "když korálkuju pro zábavu u televize, přece si nebudu nic počítat za práci" a zákazníci, kteří si zase říkají, že "když to někdo dělá jako hobby, mělo by to být zadarmo" nebo ještě lépe "je to jenom jakási bižuterie, žádné zlato, žádné drahé a kameny, tak proč by to mělo být tak drahé (tu práci za tím už bohužel nikdo nevidí a skutečné ceny materiálu taky ne - těžko někomu, kdo není "od fochu" vysvětlím rozdíl mezi plastovým korálkem z maloměstské galanterie a poctivým českým sklem nebo minerálem).

A když už má někdo přehnaně nízké ceny a vy ho na to chcete decentně upozornit (prakticky mu pochválíte práci a řeknete, že jeho dílo má vyšší hodnotu než si sám myslí), tak ještě dostanete vynadáno.

A skutečně zvlášní úkaz je, když tak vidím, jak si nějaký prodejce vesele prodává jednořadé návleky z tyček a rokajlu za ceny v řádu stokorun a zákazníci jsou spokojení, ale když si podobnou cenu dáte na šitý šlauch i s šutrem, tak to máte "drahéééé"

No a s těmi "korálky" je to taky sranda. Spousta lidí (a hlavně teda chlapi ... :D ) si pořád myslí, že korálky jsou dobré jenom jako hračka pro děti. Nedávno jsem v nejmenované brněnské korálkárně potkala pána s dcerkou (asi 7 let) a dcerka si vybírala korálky. Pán se divil že vůbec existuje korálkový obchod a ptal se, jestli "si tam chodí děcka nakupovat často". Musím říct, že pán také zmateně kroutil hlavou, když se dozvěděl, že nakupovat korálky si tam chodí především dospělí.

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: stř 21. lis 2012 7:59:09
od Aishule
jj, mě to taky pořád štve. Naučila jsem se vlastně šít od jedné holky u nás v práci, která je přesně ten případ, co si za to říká pár koru nad materiál, takže já musím jít o dům dál, jelikož na mě všechny ženský koukají, jak to mám příšerně předražený. Nejvíc mě štve, že stejně na mě kouká i máma, která dělá u té holky v oddělení. Vždycky se hrozně diví, že to za ty peníze, co si za to řeknu někde jinde prodám. I když ví, co je za tím práce, kolik hodin u toho nasedím, tak to prostě neumí ocenit-prostě vidí, že si za to někdo říká míň a hotovo. Tuhle jsem rozsekala i babičku, přišla od manikérky a říká - měla tam k prodeji podobné šperky jako ty, no měla to přííšerně napálený, za takovej podobnej náhrdelník jako děláš ty si říkala 390,- a já říkám - noo babi, tak já si za něj říkám ještě víc. -- chvíli bylo ticho a pak noo ale tak když to prodáš, tak je to fajn *rofl1*

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: stř 21. lis 2012 8:46:35
od Vladstraschna
Tenhle odkaz mi poslala Setapouch. Hořce jsem zaplakala. To snad není možné, takhle se podceňovat. A kde asi hledá materiál zadara?! Podle času, který strávím nad šlauchem, by mi to podle jejích cen po odpočtu materiálu nehodilo snad ani 15 kaček na hodinu.

http://www.facebook.com/pages/Wiannet-Bijou/356672841048482

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: stř 21. lis 2012 10:55:28
od Sigel
Asi to vážně bude hodně tím, že spousta lidí vnímá korálky fakt jako hračku pro děti... Např. moje babička to taky vnímá tak - "A ty si vážně myslíš, že to prodáš? Vždyť korálky si může doma navlíkat kdekdo, neni v tom žádný zlato, ani drahokam..." A to při tom kouká na to, co mám zrovna na krku, což nikdy nejsou "navlečený korálky".

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: stř 21. lis 2012 12:18:06
od Aishule
Vladstraschna píše:Tenhle odkaz mi poslala Setapouch. Hořce jsem zaplakala. To snad není možné, takhle se podceňovat. A kde asi hledá materiál zadara?! Podle času, který strávím nad šlauchem, by mi to podle jejích cen po odpočtu materiálu nehodilo snad ani 15 kaček na hodinu.

http://www.facebook.com/pages/Wiannet-Bijou/356672841048482


no já třeba žasnu nad těmahle cenama-díla jsou to krásná-o tom žádná, ale dle mého zbytečně pod cenou
http://www.facebook.com/#!/pages/Kor%C3 ... 75?fref=ts

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 1:35:19
od kajmii
Aishule píše:
Vladstraschna píše:Tenhle odkaz mi poslala Setapouch. Hořce jsem zaplakala. To snad není možné, takhle se podceňovat. A kde asi hledá materiál zadara?! Podle času, který strávím nad šlauchem, by mi to podle jejích cen po odpočtu materiálu nehodilo snad ani 15 kaček na hodinu.

http://www.facebook.com/pages/Wiannet-Bijou/356672841048482


no já třeba žasnu nad těmahle cenama-díla jsou to krásná-o tom žádná, ale dle mého zbytečně pod cenou
http://www.facebook.com/#!/pages/Kor%C3 ... 75?fref=ts


No to poslední když vidím, tak mám skoro chuť si tam něco koupit než se s tím patlat. Třeba s dráčkem jsem se piplala několik hodin, mnohokrát jsem ho párala....nedovedu si představit, že bych ho prodala za 330 Kč.... :? :? :?

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: pát 05. dub 2013 8:22:51
od Jajinka
Než jsem se sama pustila do korálkování, tak jsem předtím dlouho dobu obdivovala šperky na fleru a někdy mi připadala cena hrozně přemrštěná. Jenže teď, když vím, kolik času zabere vytvoření jednoho náhrdelníku, tak už se vůbec nedivím. Problém dnešní doby asi je, že málokdo dokáže ocenit ruční práci a hlavně svou vlastní práci.
Když jsem začínala, tak to byly opravdu jednoduché věci, nicméně mezi kolegyněmi z práce měly docela úspěch a všechno se rozebralo. V té době jsem to také dělala tak, že jsem si spočítala materiál, abych nebyla ztrátová, ale bála jsem se ocenit si svou vlastní práci. I tak jsem se občas setkala s reakcemi, že to je hodně. Málokdo si opravdu dokáže představit, kolik času za těmi výrobky stojí.
Myslím ale, že se pomalu přestávám bát nasadit vyšší cenu. Kdo bude mít opravdu zájem, koupí i za cenu vyšší (a slevnit můžu vždycky). A budu mnohem radši, pokud moje šperky skončí u někoho, kdo si jich bude vážit a bude je rád nosit, než u někoho, kdo je bude brát jako další sériovou věc, která se mu bude válet někde v šuplíku.
Asi si každý musí projít tou začáteční etapou, než získá sebevědomí. Ale určitě to nesmí trvat moc dlouho, pokud si jednou zákaznice zvyknou, že máte nízké ceny, těžko se smíří se "zdražením".

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: pát 05. dub 2013 10:35:29
od kikina
Mám ještě jeden tip, jak stanovit cenu. Je to sice takové "nevědecké", ale opravdu to funguje. Mám kamarádku živnostnici (nezáleží na oboru, funguje to všude) a ta říká, že si vždycky vykalkuluje cenu (skutečná kalkulace) včetně zisku pro sebe. A na tuto cenu přirazí ještě dalších 10%. Říká, že musí mít prostor, kdyby chtěl někdo vyjednávat. Většinou - i když dojde k diskuzi o ceně - dostane víc, než ten původní propočet.

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě 2015 13:16:24
od gianelle
Dneska po facebooku koluje fantastický odkaz - řekla bych povinná četba pro všechny, kteří jen uvažují o tom, že by mohli začít prodávat své rukodělné výrobky ... takže asi takto
http://navolnenoze.cz/blog/handmade/

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: čtv 28. led 2016 12:33:50
od Barbora888
Na jednu stranu to chápu, že řada lidí prodává pod cenou. Bohužel všichni hledají tu nejnižší cenu a s velkými výrobci je těžké soupeřit :cry:

Re: Korálky pod cenou

PříspěvekNapsal: sob 30. led 2016 10:03:18
od gianelle
Jo, to je sice fakt, zejména čeští zákazníci jsou na to experti ... koukají na každou korunu a hlavně aby to bylo v akci, ale na druhou stranu ... ručně vyráběná, originální bižuterie z kvalitních materiálů (drahé kameny, Swarovski, japonský rokajl ...) se přece nedá srovnávat s průmyslově vyráběným zbožím, které se vyrábí po tisícovkách identických kusů z nejlacinějších materiálů, které si vůbec člověk může představit ;) Tohleto si myslím že my - korálkářky vlastně ani nemusíme chápat jako konkurenci a v žádném případě bychom neměly za každou cenu cílit na to, abychom se jim vyrovnali cenou. Pak škodíme sobě i všem ostatním šikovným lidem. Spíš bychom se měli snažit tuto sériovou produkci na míle překonat kvalitou a originalitou a cílit na zákazníky, kteří právě tohleto hledají a jsou ochotni za to patřičně zaplatit ;)