Náhodné myšlenky

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Sigel » čtv 18. úno 2010 17:37:54

Lidi, to je hrůza, já mám už týden nový náhrdelník a pořád se nemůžu dobrat toho, abych ho vyfotila a dala sem... :roll:
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Sigel
Borkyně měsíce ||||

Úroveň: Věčný student

Příspěvekod t.tel » ned 21. úno 2010 15:41:24

Sigel píše:Lidi, to je hrůza, já mám už týden nový náhrdelník a pořád se nemůžu dobrat toho, abych ho vyfotila a dala sem... :roll:

Jenom týden?! Já už nefotila půl roku, mám nových náhrdelníku asi 5 relativně složitých, které by mi stály za chlubení. Ale fotit se mi jednak nechce, a jednak se nevyskytuju doma, když je rozumné denní světlo. V září jsem nastoupila do práce a od té doby se ke korálkům dostanu málokdy, a k fóru skoro vůbec...
Produkty Microsoftu jako jako arogantní gentlemani: myslí si, že ví mnohem lépe než my, co právě potřebujeme, a poskytnou nám to bez předchozího varování.
t.tel

Příspěvekod attilien » pon 01. bře 2010 13:23:40

Šití je zlo, opět jsem se do toho pustila a není tomu úniku :|
attilien

Příspěvekod Mayim » pon 01. bře 2010 17:47:32

attilien - to jo, úniku není; i když... šiju už měsíc v kuse jednu dost šílenou věc a strašně se těším, až to budu mít za sebou *rofl1* (a v tuhle chvíli mám připravená schémata tak na pět dalších :oops: )
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Mayim
Stálý člen fóra

Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Příspěvekod Hellsinki » čtv 29. dub 2010 17:13:26

Kumihimo je pěkná šílenost, kdo to vymyslel??? :x *rofl1* *rofl1* *rofl1*
Hellsinki

Příspěvekod tajemny-poutnik » pon 31. kvě 2010 16:08:28

český černý rokajl je děs a hrůza *uraz* *cry*
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |

Úroveň: do mistra hodně daleko

Příspěvekod Majka » pon 31. kvě 2010 16:23:43

Proč mám tak málo času? *rofl1* *rofl1* *rofl1*
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Majka
Borkyně měsíce ||||

Příspěvekod desejka » úte 15. čer 2010 7:43:55

Proč v obchůdku nikdy nemají to pro co tam jdu????!!! :(
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
desejka

Příspěvekod Terezka » úte 29. čer 2010 18:52:57

to je naprd - práce zabírá tolik času že nestíhám nic tvořit - a nejhorší je že nestíhám ani NAKUPOVAT! to je fakt na pytel
Terezka
Borkyně měsíce |

Příspěvekod jilinka » úte 29. čer 2010 18:53:57

desejka píše:Proč v obchůdku nikdy nemají to pro co tam jdu????!!! :(

protože zabírá místo to, pro co nejdu, ale co donesu domů *rofl1*
jilinka

Příspěvekod Morgainne » úte 29. čer 2010 19:12:05

Terezka píše:to je naprd - práce zabírá tolik času že nestíhám nic tvořit - a nejhorší je že nestíhám ani NAKUPOVAT! to je fakt na pytel

Tak to jsme dvě, je to hrozný :-)
Morgainne
Stálý člen fóra

Příspěvekod Bouřka » stř 21. črc 2010 10:56:26

Nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, ........

Dokončuju závěs šitého náhrdelníku, samozřejmě se přetrhne nit v nejnemožnějším místě, vypářu závěs, návažu novou nit, odstřihnu přebývající nitku, s ní nitku přidržující jeden prvek, 3x se nadýchnu, přišiju prvek znovu, protáhnu nit, kam potřebuju, nejde potvora provléct tak přitlačím, jehla vystřelí, ruka taky, drcnu do misky s rokajlem - je po půlce ložnice se strakatým kobecem v odpovídající barvě, pod postelí, pod matrací.......

Nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá, nebudu sprostá....
Bouřka

Příspěvekod Roza » stř 21. črc 2010 12:03:04

Bouřka: tak to já bych asi byla sprostá, zkus si ty korálky vysát. Ale do trubky dát třeba silonovou ponožku. Pak to sice musíš přebrat, ale snad by to mohlo fungovat :) Přeji pevné nervy
Roza

Úroveň: snažím se být pokročilá, ale drhne to :-)

Příspěvekod Bouřka » stř 21. črc 2010 14:10:58

Já sprostá byla taky :lol: .Většina už je sebrána (co byla nějak po kupě), zbytek vem čert, normálně to vysaju, nebylo toho tolik a byl to obyč rokajl. Lovit z bordelu se mi to nechce, už pár týdnů marodím, takže nikdo neuklízí a podle toho ta podlaha vypadá...
Bouřka

Příspěvekod Ála » čtv 22. črc 2010 6:51:53

Jo, jo, to znám moc dobře...
Navíc se vždycky vytočím sama na sebe, protože vždycky vidím, že mám mističku s rokajlem na blbým místě a že určitě jednou spadne, ale nedělám s tím nic, no a pak to takhle dopadne... :roll: :evil:
Ála
Stálý člen fóra

Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Příspěvekod Dragita » sob 04. zář 2010 12:39:21

nejlepší je, když má člověk korálky na filcu jako podložce, no a pak se rozhodně to přemístit - a co se nestane, filc se prohne a korálky hezky na koberci :evil: je strakatě zelený a černé korálky jdou blbě vidět - málem mě trefilo -šlo o TOHO :roll: :twisted:
Dragita
Stálý člen fóra

Úroveň: v některých věcech bych řekkla pokročilá a určitých technikách ještě začátečník:)

Příspěvekod Kerolajna » ned 05. zář 2010 19:03:15

Úplně jsem si vzpomněla na můj nedávný zážitek se 7g Miyuki v koberci. Ale to byl tenkrát vůbec špatnej den, jela jsem si pro černý TOHO, který neměli, tak jsem si aspoň koupila novou jehlu a tu jsem hned po návratu domů zlomila. No dneska už mi to přijde vtipný, ale tehdy jsem byla nehorázně sprostá. :)
Kerolajna

Úroveň: Středně pokročilá, konstruktivní kritika vítána :)

Příspěvekod jitka- » ned 12. zář 2010 14:45:23

Teda že já jsem začala s nějakým korálkováním, pořád jenom něco kupuju, objednávám, nehorázně plením rodinné konto, pořád něco "nutně" potřebuju a ještě jsem s ničím nezačala :|
jitka-

Příspěvekod renda » ned 12. zář 2010 18:34:35

Taky si umím plenit peněženku :lol: a na rozsypaný korálky jsem se vyzbrojila v tržnici Obrázekza 35,- kč a kolik korálků už zachránil. Vždycky před luxováním vojedu koberec a i když jsem nic nerozsypala, vždycky se najdou nějaký zatoulaný nebo uskočený :lol: potvůrky mrňavý *rofl1* . Mě nejvíc naštve, když něco koupim a doma zjistím, že se to nehodí kombinovat s tím co mám. Teď mi například v krámu poradily, že k Delica 11, můžu dát Toho 11, prý stejná velikost (neměli černou Delicu), mám obojí svoje první a šiju první trojúhelník a není a není to úplně stejný :(
renda
Stálý člen fóra

Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Příspěvekod gianelle » ned 12. zář 2010 20:24:29

no tvrdit že můžu kombinovat libovolný rokajl velikosti 11 jenom na základě velikosti (a neohlížet se na tvar nebo původ) je dost odvážné tvrzení ...
Sometimes I can't tell where I end and the machine begins...
http://www.gianelle.beadforum.cz | http://www.fler.cz/gianelle| http://www.pinterest.com/thegii/
Dodržujte Pravidla fóra | Prosím, nevykat.
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II

Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Příspěvekod renda » pon 13. zář 2010 7:23:33

Tvar má stejný, jsou to takový válečky, z jakých tu šijí trojúhelníky všichni, a je tam rozdíl snad setinky milimetru, ale dělá to neplechu. Delicu jsem objednávala v Beadsperlen, černý neměli, tak jsem jela do Okty, tam byli moc ochotný, měřili mi korálky šuplérou, a bylo to skoro stejný, tuším jedno ukazovalo za desetinnou čárkou 75 a druhý 76. Moje blbost, tak teď šiju červenošedý *rofl1* , neumím moc utahovat, takže se nepyramidí a nepyramidí... sakra, ale baví mě to, tak druhej snad bude lepší. Učební plán je dán, pak zkusim hvězdici nebo power flower, tím získám zkušenosti, abych se mohla přihlásit k tobě Gi na kabošonky, nebo obšívaný kuldy (moc brzo mě ale nečekej *rofl1* )
renda
Stálý člen fóra

Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Příspěvekod gianelle » pon 13. zář 2010 8:16:37

ja ták, to jo, on ten rozdíl je skoro zanedbatelný, ale je tam. Jestli nešiješ vzorovaný, tak zkus hodit ty větší korálky do rohů, mělo by to pomoct.
http://www.gianelle.beadforum.cz | http://www.fler.cz/gianelle| http://www.pinterest.com/thegii/
gianelle

Příspěvekod Ála » pon 13. zář 2010 8:28:51

Nesnáším návrat do práce po dovolený!
Děs běs!!! :evil:
Člověk se opatrně připlíží do práce a pořád jen čeká, odkud na něj vyskočí nějaká ta jobovka... :roll: :x

No ale návrat z dovolené ke "kruté realitě" mi aspoň osladilo to, že na mě ve schránce čekal jak nový Bead&Button (zas spousta úžasných projektů), tak Korálki *jump* ... jen jsme si ještě ani jedno nestihla pořádně prostudovat...

...akorát... zaujal mě moc projekt náhrdelníku šitého z korajlu a rokajl. kostiček, ale zjistila jsem, že ty kostičky maj mít prej 2 dírky (vedle sebe)!!!!!! No viděli jste to už někdy někdo!?!? :shock:
Prej to jsou Miyuki two-hole Tila, 5mm
Už jednou po mně chtěli mačkaný jazýčky se dvěma dírama, ale to se mi podařilo obejít. Myslím, že i ty kostičky nějak "okecám", no ale nevymýšlejí si ti Amíci nějak moc!?!? :roll: :roll: :twisted:
Ála
Stálý člen fóra

Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Příspěvekod Moirain » pon 13. zář 2010 10:14:11

já našla celou knihu o šitých projektech z kubického rokajlu, nádherné věci, ale tady se to bude muset obcházet...
Moirain

Příspěvekod LuC* » sob 02. říj 2010 14:47:11

jsem naprosto rozčilená z obšívaný kuličky.. udělala jsem jednu, první, povedla se, tak jsem chtěla udělat ještě jednu, abych měla náušnice.. ale ta druhá se mi za boha nechce povést! dělala jsem jí už na třikrát a vždycky se něco podělalo.. já, jakožto velmi nervózní člověk, už toho mám plný zuby a kuličky nechci hodně dlouho vidět :evil:
LuC*

Příspěvekod jitka- » pát 08. říj 2010 18:23:30

Minulý týden jsem ukroužkovala první náramek a hned mám lepší náladu. Tak mi to korálkování třeba nakonec přece jenom půjde :P
jitka-

Příspěvekod gianelle » pon 25. říj 2010 18:51:46

když obchodník posílá jiné věci než ty co byly v objednávce a navíc po tom maskuje stopy tak, že strhává z balíčků kódy, aby nešly dohledat na faktuře, tak to je vskutku na přesdržku!
(ano, byly to korálky. Kdyby se v tomto případě náhodou dotyčný obchodník poznal, tak vzkazuju že měl štěstí že to byly jen tři balíčky, jinak bych to šla řešit "ručně", každopádně příští objednávku si budu dlouho rozmýšlet ... )
gianelle

Příspěvekod Balley » čtv 28. říj 2010 22:26:51

Něco na mě leze a nemoc je k vzteku v době, kdy potřebuju odprezentovat všechny prezentace na cviku ve škole - nesnáším tyhle přechody mezi podzimem/zimou :cry:
Balley

Příspěvekod Teri » sob 30. říj 2010 22:20:20

Vypadá to, že tu hodinu navíc při přechodu na zimní čas strávím surfováním na vlnách internetu... ach jo, a to mám rozdělaných pěkných pár věcí a měla bych jít spát...
Mimochodem naprosto nesnáším, když obšiju nějakej šutřík ten sebou pak mrskne na zem (samozřejmě sám od sebe) a půlka rokajlu se rozpadne :evil: :evil: :evil:
Teri
Stálý člen fóra

Úroveň: relativně pokročilá v šití, kritiku si ráda přečtu :-)

Příspěvekod Terezka » pon 15. lis 2010 13:20:28

to fakt miluju - když už jsem se naučila šít koule vcelku malé tak ty velké prostě nejdou!! respektive jdou - ale nějak nemůžu odhadnout kdy už je načase začít stahovat - takže moje koulička má u dírky malé růžky :-( no nic - obrkaplíky jsou na cestě a budu se tvářit že pod nima je vše naprosto v pořádku :-D
Terezka
Borkyně měsíce |

PředchozíDalší

Zpět na Korálky obecně