Náhodné myšlenky

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod psathyrella » pát 07. srp 2009 13:55:26

Ála píše:O pár "pater" výš se psalo, kdo co nesnáší.
Já vám řeknu, co nesnáším já.
Nesnáším děti v kině.
Teda, myslím tak malé děti, že nejsou s to, pochopit ani animák, natož předposlední díl Harryho Pottera.
To si to vážně moc neužijete, když pořád za váma někdo piští "A maminko, co to Harry dělá...?" a matka polohlasně "překládá" děj...to je vážně očistec!
Nemluvě o tom, že co se týká Harryho Pottera, pro takové malé děti (předškolní) není ani první díl, natož předposlední...a že jich tam zas tentokrát bylo!
Navíc stopáž filmu 153 minut - to tak malé děti těžko vydrží v klidu do konce...už po hodině začnou otravovat.

Když jsme byla na druhém dílu Doby Ledové, seděla za mnou matka s děckem a mluvila celou dobu filmu - "tlumočila" film do ještě stravitelnější podoby, aby to dítě pochopilo a dítě s ní diskutovalo, takže jsem měla film 2x, jednou zepředu, jednou zezeadu, no děs běs!
Tak malý dítě, co je mu třeba objasňovat animák, posadit radši před Teletubbies tebo DVD a neotravovat v kině! :evil:

Tos asi byla v jiným kině než já se svejma dětma (7,13) - za náma seděla partička 12-13 letých frajírků a celých 153 minut jsme byli obšťastňováni pubertálníma poznámkama a chichotáním. Kdyby aspoň polohlasem, jako ta "tvoje" matka, hezky pěkně co nejvíc nahlas, ať z toho taky všichni něco maj. Nevaděj mi ani malí ani velký, ani tlustý ani tenký, ani slabý ani silný. Vaděj mi bezohledný sebestředný namyšlený všeho věku a národností. (dneska jsem nějaká nas.... to není nic proti tobě) :? 8-)
psathyrella

Příspěvekod Terezka » pát 07. srp 2009 20:44:34

Nesnášim český turisty, krknouni lakomí ani nedaj dýško :x
Terezka
Borkyně měsíce |

Příspěvekod Petra1993 » sob 08. srp 2009 17:17:10

psathyrella píše:
Nesnáším děti v kině.
Teda, myslím tak malé děti, že nejsou s to, pochopit ani animák, natož předposlední díl Harryho Pottera.
To si to vážně moc neužijete, když pořád za váma někdo piští "A maminko, co to Harry dělá...?" a matka polohlasně "překládá" děj...to je vážně očistec!
Nemluvě o tom, že co se týká Harryho Pottera, pro takové malé děti (předškolní) není ani první díl, natož předposlední...a že jich tam zas tentokrát bylo!
Navíc stopáž filmu 153 minut - to tak malé děti těžko vydrží v klidu do konce...už po hodině začnou otravovat.

Když jsme byla na druhém dílu Doby Ledové, seděla za mnou matka s děckem a mluvila celou dobu filmu - "tlumočila" film do ještě stravitelnější podoby, aby to dítě pochopilo a dítě s ní diskutovalo, takže jsem měla film 2x, jednou zepředu, jednou zezeadu, no děs běs!
Tak malý dítě, co je mu třeba objasňovat animák, posadit radši před Teletubbies tebo DVD a neotravovat v kině! :evil:

Tos asi byla v jiným kině než já se svejma dětma (7,13) - za náma seděla partička 12-13 letých frajírků a celých 153 minut jsme byli obšťastňováni pubertálníma poznámkama a chichotáním. Kdyby aspoň polohlasem, jako ta "tvoje" matka, hezky pěkně co nejvíc nahlas, ať z toho taky všichni něco maj. Nevaděj mi ani malí ani velký, ani tlustý ani tenký, ani slabý ani silný. Vaděj mi bezohledný sebestředný namyšlený všeho věku a národností. (dneska jsem nějaká nas.... to není nic proti tobě) :? 8-)

Taky jsem byla na Harry Potterovi na premiéře a zpoloviny mě to zklamalo tim, jak při každý puse Rona s Levandulí a Harryho s Ginny se nějací ,,puberťáci" začali chichotat a já jsem tak nic neslyšela... vím, že to zní docela komicky, že to říkám zrovna já, když je mi 16, ale tohle chování se mi z hloubi duše příčí - kazit takhle někomu film! :(
Petra1993

Příspěvekod Meg » sob 08. srp 2009 17:40:45

Petra1993 píše:
psathyrella píše:
Nesnáším děti v kině.

Taky jsem byla na Harry Potterovi na premiéře a zpoloviny mě to zklamalo tim, jak při každý puse Rona s Levandulí a Harryho s Ginny se nějací ,,puberťáci" začali chichotat a já jsem tak nic neslyšela... vím, že to zní docela komicky, že to říkám zrovna já, když je mi 16, ale tohle chování se mi z hloubi duše příčí - kazit takhle někomu film! :(

Já v kině dělam, takže vim, jak to tam chodí.. Někdy mi přijde, že se jdou lidi do kina spíš než podívat na film, nažrat (pardon, že to tak píšu, ale vzhledem k hromadám popcornu, co po nich zůstávají a zlitých sedačkách, snad ani nejde použít jiný výraz) :roll: Některé maminky tam svoje dětičky už předem vodí s tím že "To nevadí, že tam nejsou titulky, tak já ti to budu číst.." Poslední dobou už s tim asi lidi mají hodně zkušeností, protože chtějí čím dál častěji lístky "do poslední řady, aby nám tam za zády nikdo nechroupal" *rofl1* Jenom čekam, kdy začneme házet směrem k plátnu popcorn jako Američani :lol:
Fairytales are more than truth: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be defeated.
Meg

Příspěvekod psathyrella » sob 08. srp 2009 19:00:27

Neboj, i to přijde, určitě se brzy dočkáš *rofl1*
psathyrella

Příspěvekod Hellsinki » čtv 10. zář 2009 20:52:18

teď jsem viděla britskou obdobu kampaně Nemyslíš, zaplatíš... dnes asi neusnu :shock: drsné... :cry:
Hellsinki

Příspěvekod Nibiru » ned 13. zář 2009 12:34:56

Právě rozehřívám troubu na své úplně první Fimo, tak mi držte palce.. *jump*
Nibiru

Úroveň: ráda střídám techniky, proto vše je takové začátečnické :)

turecka spirala

Příspěvekod Miau » pon 21. zář 2009 8:59:25

vzdyt ta blba turecka spirala neni tak tezka, tak proc mi to nejde a mota se mi to do chomace koralku? nemate nekdo radu pro zacatecnika jak ta ocka oddelit a vyznat se v nich? :-( dyt je to jen par modrych koralku, no ne? *cry*
Miau
Miau

Re: turecka spirala

Příspěvekod setapouch » pon 21. zář 2009 9:38:48

Miau píše:vzdyt ta blba turecka spirala neni tak tezka, tak proc mi to nejde a mota se mi to do chomace koralku? nemate nekdo radu pro zacatecnika jak ta ocka oddelit a vyznat se v nich? :-( dyt je to jen par modrych koralku, no ne? *cry*

*rofl1* , to jsem ráda, že nejsem sama...asi po 10 pokusech jsem s tím švihla, smířená s tím, že TOHLE a dráty - nikdy...na to nemám...
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |

Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Příspěvekod labunka » pon 21. zář 2009 9:57:44

mám tolik práce, že nevím, co dřív a tak radši čtu fórum, protože se mi nechce začít a ani nevím, kde bych měla začít :(
labunka

Re: turecka spirala

Příspěvekod Miau » pon 21. zář 2009 10:21:53

setapouch píše:
Miau píše:vzdyt ta blba turecka spirala neni tak tezka, tak proc mi to nejde a mota se mi to do chomace koralku? nemate nekdo radu pro zacatecnika jak ta ocka oddelit a vyznat se v nich? :-( dyt je to jen par modrych koralku, no ne? *cry*

*rofl1* , to jsem ráda, že nejsem sama...asi po 10 pokusech jsem s tím švihla, smířená s tím, že TOHLE a dráty - nikdy...na to nemám...

mno taky mam ten pocit, ale kdyz ja tu spiralku tak moc potrebuji na jeden sperk
Miau
Miau

Příspěvekod Otylka » pon 21. zář 2009 14:09:12

Ahojky všem,mě turecká spirála jde velice dobře.Učila jsem jí ségru po skype jelikož tvrdila že to nejde.Prostě jsme dělaly spolu a okecávaly jsme to.
Jednu dobu jsem hodně háčkovala tak asi proto to je tak. Ve čtvrtek jsem doma tak se můžem domluvit.Na skype jsem Otylka 2770.
Stačí když umíte základy háčkování.
Otylka

Příspěvekod Miau » ned 22. lis 2009 12:38:30

Otylka píše:Ahojky všem,mě turecká spirála jde velice dobře.Učila jsem jí ségru po skype jelikož tvrdila že to nejde.Prostě jsme dělaly spolu a okecávaly jsme to.
Jednu dobu jsem hodně háčkovala tak asi proto to je tak. Ve čtvrtek jsem doma tak se můžem domluvit.Na skype jsem Otylka 2770.
Stačí když umíte základy háčkování.

Ahoj Otylko, nejak jsem to uz zvladla, ale vypada to jak kdybych byla z prvni tridy. je to tim ze mam rokajl? dotahuji to rovnomerne. ale neni to tak pravidelne jako vyrobky co od vas vidim z TOHO. muze to byt zpusobene druhem koralku?
Miau
Miau

Příspěvekod Sigel » pon 23. lis 2009 20:40:25

Mám takovou korálkovo - mluvnickou otázku: říká se ogalala nebo oglala (jde mi o to jedno "a")? Díkes *jump*
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Sigel
Borkyně měsíce ||||

Úroveň: Věčný student

Příspěvekod Lejana » stř 02. pro 2009 11:05:02

Tak jsem se po kurzu v Rooye s Gi naučila šít trojúhelníky a doma se na ně vrhla. Základem bylo nakoupení rokajlu, který jsem do té doby moc nepoužívala a pravidelnost mi byla celkem šumafuk, koupila jsem jablonecký, ale nevím, jsem z něj mírně zklamaná, při šití mi zabralo víc času vybírání stejných korálků než samotné šití, nevím jestli nejsem moc náročná, ale o pravidelnosti mám trochu jiné představy nebo má i jablonecký rokajl nějaké jakostní třídy? Do TOHO se mi zatím moc nechce, až jak mě to chytne a vydrží mi to.
Lejana
Stálý člen fóra

Úroveň: pokročilá, ale pořád se mám co učit a učím.....

Příspěvekod kiwika » stř 02. pro 2009 11:22:51

labunka píše:mám tolik práce, že nevím, co dřív a tak radši čtu fórum, protože se mi nechce začít a ani nevím, kde bych měla začít :(

Jsem na tom dneska úplně stejně, navíc jsem vstala nějak po prdeli..
Nemám dnes na nic náladu, naštěstí manžel je tolerantní a vzhledem k mému těhotenství, to mám na co svádět :))

Jinak nesnáším rachot v kině všeobecně.Ale abych nenadávala na cizí, tak mě zlila před filmem 10 minut kamarádka horkou čokoládou a já v tom pak musela sedět celou Bathory a ještě jít přes celou Prahu... :roll:
kiwika
Borkyně měsíce |

Úroveň: mírně pokročilá a přijímám kritiku a dobré rady!

Příspěvekod setapouch » stř 02. pro 2009 11:43:18

Sigel píše:Mám takovou korálkovo - mluvnickou otázku: říká se ogalala nebo oglala (jde mi o to jedno "a")? Díkes *jump*

OGLALA :D
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |

Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Příspěvekod Sigel » stř 02. pro 2009 13:09:45

setapouch píše:
Sigel píše:Mám takovou korálkovo - mluvnickou otázku: říká se ogalala nebo oglala (jde mi o to jedno "a")? Díkes *jump*

OGLALA :D

´kuju!!!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Sigel
Borkyně měsíce ||||

Příspěvekod Mili » úte 22. pro 2009 14:20:36

Meg píše:
gianelle píše:Když se na starém fóru řešila "korálková krabička poslední záchrany", říkala jsem si něco ve stylu "teda, já asi nikdy nebudu až takovej magor abych si něco takového zařizovala"
A hádejte co jsem si zařídila dneska při úklidu v komponentech *rofl1*

Jak taková korálková KPZ vypadá? Obrázek

Jj, já už ji mám také a docela dlouho *rofl1* . Moje vypadá tak, že má velikost i tvar širší svíčky a je uzavíratelná z umělé hmoty-velice dobrá věc. Kdo nemá radím pořídit. Prostě netušíte kdy se Vám bude hodit ;)
Mili

Úroveň: Mírně pokročilá; ráda přijmu pochvalu, rady i kritiku;-)

Příspěvekod Eiffa » úte 22. pro 2009 14:43:02

kiwika píše:
labunka píše:mám tolik práce, že nevím, co dřív a tak radši čtu fórum, protože se mi nechce začít a ani nevím, kde bych měla začít :(

Jsem na tom dneska úplně stejně, navíc jsem vstala nějak po prdeli..
Nemám dnes na nic náladu, naštěstí manžel je tolerantní a vzhledem k mému těhotenství, to mám na co svádět :))

Jinak nesnáším rachot v kině všeobecně.Ale abych nenadávala na cizí, tak mě zlila před filmem 10 minut kamarádka horkou čokoládou a já v tom pak musela sedět celou Bathory a ještě jít přes celou Prahu... :roll:

To jsem poslední dobou taky. Ale dneska mi zlepšila náladu vánoční soutěž MF Dnes. Byl zde příběh maminky, která měla stejnou náladu,spoustu práce, málo času a chuť žádná.. ''Po chvíli jsem uslyšela svého syna, hrajícího počítačové hry, jak něco komentuje. 'Jsem třída, řída, třída, jsem úplná jednička!' Zeptala jsem se ho, co dělá. Že prý si to vymyslel sám a když si to říká, vždycky vyhraje. Došlo mi to. Moc vnitřního naladění, síla slova. Před pár vteřinami jsem stála před žehlicím prknem, přesvědčená, že je vše špatně. Pak sem si ale vyslechla syna, nechala jeho slova a jejich energii proniknout skrz mou železnou oponu a najednou bylo vše jinak. Zbytek triček jsem vyžehlila v lehké euforii. Jsem třída, řída, třída, jsem úplná jednička! A co si sami pro sebe říkáte vy?''

Jinak-teďka jsem dodělala rafaelo, lepí se to, je to sladký-ale mám to!! :D
Eiffa
Stálý člen fóra

Příspěvekod Terezka » ned 03. led 2010 21:54:19

fakt mě děsně nas.... když najdu korálky kde je napsáno " z český republiky" a přitom je tu vůbec nikde nemají...a ve finále mě pak dopálí ještě ta cena :?
Terezka
Borkyně měsíce |

Příspěvekod Terezka » čtv 21. led 2010 19:09:33

když přijde velký balík plný korálků a potřeb - to je jako Vánoce, který si ale zaplatím sama *rofl1*
Terezka
Borkyně měsíce |

Příspěvekod Terezka » sob 30. led 2010 17:43:00

:geek: jooo, obšila jsem kuličku - vypadá sice pořád trochu divně, z jistého úhlu pohledu připomíná "hakisák" ale to mě nevadííííí *jump* cvik dělá mistra *thup*
Terezka
Borkyně měsíce |

Příspěvekod janava » stř 03. úno 2010 11:26:02

Mám příšernej vztek!
Hledala jsem něco na Etsy a narazila na prodejce, kteří prodávají Czech Glass Beads - kde to proboha nakupujou???
Proč nejsou český korálky běžně ke koupení v Česku?
Proč jsem tady v e-shopech žádný takový nikdy neviděla? Kdo to vyrábí, že mu nestojí za to, nabídnout svoje zboží tady???
Sakra, ať si řeknou cenu, ale ať mám možnost, koupit si český zboží doma!!!
janava

Příspěvekod Sigel » stř 03. úno 2010 11:43:15

janava píše:Mám příšernej vztek!
Hledala jsem něco na Etsy a narazila na prodejce, kteří prodávají Czech Glass Beads - kde to proboha nakupujou???
Proč jsem tady v e-shopech žádný takový nikdy neviděla? Kdo to vyrábí, že mu nestojí za to, nabídnout svoje zboží tady???

Jo!!! Koukala jsem na FMG na tzv. Cathedral beads od Jablonexu, copak je to tady? Ani nápad! Pro český korále aby člověk jezdil do Ameriky!
Sigel
Borkyně měsíce ||||

Příspěvekod Leela » stř 03. úno 2010 11:59:50

Sigel píše:

Jo!!! Koukala jsem na FMG na tzv. Cathedral beads od Jablonexu, copak je to tady? Ani nápad! Pro český korále aby člověk jezdil do Ameriky!

Ne ne, tyhle korále se dají sehnat i u nás 8-)
http://www.koralkycz.cz/Catalogue.aspx? ... oben%C3%A9
Pak jsem je kdysi viděla u Rangla a určitě ještě někde jinde.
Ale jinak je to pravda, nic moc se u nás nesežene... :evil:
Nyní na nové adrese - http://leelabeads.net - velký dík patří Gi!
a teď už dokonce i fejsbůková! :D http://www.facebook.com/pages/Leela-bea ... 1022287062
Leela
Borkyně měsíce ||

Příspěvekod Jarmilenka » stř 03. úno 2010 13:08:34

K té turecké spirále. Nechtělo se mi hledat háček - tak jsem to zkusila technikou herringbone. A není to zase takové zlé.
Jarmilenka

Příspěvekod gianelle » pon 15. úno 2010 17:16:11

Holky, dva dny budu offline, tak to snad nějak zvládnete ;)
mimochodem nesnáším klikací soutěže o seminární skupiny, informační systém nám solidně vytuhl a na mě zbyly ty nejvtipnější cvičící
Sometimes I can't tell where I end and the machine begins...
http://www.gianelle.beadforum.cz | http://www.fler.cz/gianelle| http://www.pinterest.com/thegii/
Dodržujte Pravidla fóra | Prosím, nevykat.
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II

Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Příspěvekod Sigel » čtv 18. úno 2010 12:19:12

Leela píše:
Sigel píše:

Ne ne, tyhle korále se dají sehnat i u nás 8-)
http://www.koralkycz.cz/Catalogue.aspx? ... oben%C3%A9
Pak jsem je kdysi viděla u Rangla a určitě ještě někde jinde.
Ale jinak je to pravda, nic moc se u nás nesežene... :evil:

Jé, děkuju Leelo!!!
Sigel
Borkyně měsíce ||||

Příspěvekod Ála » čtv 18. úno 2010 14:16:28

Terezka píše:když přijde velký balík plný korálků a potřeb - to je jako Vánoce, který si ale zaplatím sama *rofl1*

Jo, tak přesně na tenhle způsob jsme si s Miki udělaly "Valentýna" :lol: *jump*
A to dokonce tak, že jsme osobně vyrazily do Jablonce a dopřály si korálků, co hrdlo ráčí, když od chlapů se jich nedočkáme... :roll: :twisted:
Ála
Stálý člen fóra

Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

PředchozíDalší

Zpět na Korálky obecně