Práskačky bez prasklin

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Práskačky bez prasklin

Příspěvekod valinka » sob 06. bře 2010 19:21:18

Omlouvám se, pokud zde již takové téma bylo řešené, i pokud jsem ho špatně zařadila... Ale... Potřebovala bych poradit, dostala jsem asi před rokem krásný náramek, na kterém jsou použité praskané korálky, ale zjistila jsem, že mi v tmavém šuplíku ztratily svoje kouzlo -- zmizely jejich praskliny.... Dá se s tím něco dělat ? Nemáte nějaký tip, jak je obnovit ?
Bylo by mi líto ten náramek vyhodit :( :roll:

Díky za jakoukoli radu.
valinka
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 11. črc 2009 9:56:26

Re: Práskačky bez prasklin

Příspěvekod Eiffa » sob 06. bře 2010 22:42:59

Nevím, jestli to neni blbost, ale někde jsem (asi na starym foru) četla, že na to působí vzuch.. Jestli snad přes zimu to nějak zmizí, aspoň u některých práskaček mi to tak přišlo.. Napadá mě polít to třeba horkou vodou, jestli to ale má cenu, netuším.. :roll: 8-)
Uživatelský avatar
Eiffa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 11. čer 2009 18:58:21

Re: Práskačky bez prasklin

Příspěvekod Šárka » ned 07. bře 2010 8:07:15

Přesně naopak. Musely ti navlhnout. Když se do práskačky dostane voda, tak ten korálek jakoby zcelí a praskliny nejdou vidět, musíš je vysušit.
Uživatelský avatar
Šárka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 09. čer 2009 18:21:31
Bydliště: Český Těšín

Re: Práskačky bez prasklin

Příspěvekod valinka » ned 07. bře 2010 17:05:48

Díky za postřehy, napadá mě zkusit sušičku ovoce, ale tam asi nebude dost velká teplota.... Plynová trouba je vlhká, takže tam to asi fungovat nebude, ještě mě napadla elektriká trouba, kde je teplo suché... Myslíš, že by to mohlo fungovat ?
valinka
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 11. črc 2009 9:56:26

Re: Práskačky bez prasklin

Příspěvekod Balley » ned 20. čer 2010 14:13:38

valinka píše:Díky za postřehy, napadá mě zkusit sušičku ovoce, ale tam asi nebude dost velká teplota.... Plynová trouba je vlhká, takže tam to asi fungovat nebude, ještě mě napadla elektriká trouba, kde je teplo suché... Myslíš, že by to mohlo fungovat ?


Na chvíli fénem by to nešlo? :idea:
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír


Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník