Co to vydrží a jak pečovat

Tipy pro samotnou práci s pryskyřicí, motivy na zalévání, kombinace s jinými materiály atd.

Co to vydrží a jak pečovat

Příspěvekod Eliston » čtv 29. pro 2011 10:14:23

Omlouvám se možná za hloupý dotaz, jsem v pryskyřici začátečnice, ale tak mě napadá jak bych měla o hotový výrobek z pryskyřice vlastně pečovat?
Předpokládám, že materiál z kterého je pryskyřice vyrobená je nějaký epoxid a já používám na zalití Fima jen opravdu tenkou vrstvu. Takže se bojím, že pryskyřice časem, nebo nesprávnou péčí změkne a změní barvu. Má někdo ns tímto nějaké zkušenosti. Děkuji za odpověď.
Eliston
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 29. pro 2011 9:29:25
Úroveň: začátečník

Re: Co to vydrží a jak pečovat

Příspěvekod Skippka » čtv 29. pro 2011 11:05:09

Ahoj,
tak se změnou barvy pryskyřice jsem se setkala jen jednou a to když jsem použila moc lepidla a udělal se v ní jakoby zákal. Pak mi ještě jednou změnil barvu obrázek, ale to protože jsem ho málo zalakovala (neměla jsem ho na fotopapíru). Sama o sobě má pryskyřice myslím dlouhou životnost :)
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Co to vydrží a jak pečovat

Příspěvekod Eliston » čtv 29. pro 2011 11:34:32

Tak to jste mě potěšila. Bála jsem se, že po nějakém čase může změknout a transparentní barva zežloutnout.
Eliston
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 29. pro 2011 9:29:25
Úroveň: začátečník

Re: Co to vydrží a jak pečovat

Příspěvekod Skippka » čtv 29. pro 2011 13:00:44

Mě se to ještě teda nestalo a ani si nikdo kdo odemě dostal pryskyřici nestěžoval :) Mám teda tu Gedeo myslím (jen abych nemluvila za všechny značky):)
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil


Zpět na Křišťálová pryskyřice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron