Stránka 1 z 1

Lepící pryskyřice

PříspěvekNapsal: sob 29. říj 2011 9:24:04
od Hellsinki
Ahoj holky,

mám problém se zalíváním větších předmětů. Pryskyřici odměřuji přesně, rozmíchám si jí, zaliju náušnice a ty ztuhnou úplně bez problémů, ale větší věci (přívěsky, držáky na kabelku) mi neztuhnou. V ploše jsou takové vlásečnicové místa, kde pryskyřice lepí a hned vedle je zase normálně tuhá. Nevíte některá čím to může být?

Díky za každou radu *jump*

Re: Lepící pryskyřice

PříspěvekNapsal: sob 29. říj 2011 12:21:00
od Střípek štěstí
myslím, že to bude špatně rozmíchaná pryskyřice s tvrdidlem,
pokud se tyto 2.složky pořádně nesmíchají dohomady tvoží to právě ty vlásečnice.

Re: Lepící pryskyřice

PříspěvekNapsal: sob 29. říj 2011 18:43:05
od Hellsinki
Střípek štěstí píše:myslím, že to bude špatně rozmíchaná pryskyřice s tvrdidlem,
pokud se tyto 2.složky pořádně nesmíchají dohomady tvoží to právě ty vlásečnice.


ale jak to, že jiné věci zalité stejnou pryskyřicí jsou v pořádku? :(

Re: Lepící pryskyřice

PříspěvekNapsal: stř 21. lis 2012 11:20:39
od ditafl
Mám úplně stejný problém. Začal asi před měsícem. Během léta jsem zalívala mnoho výrobků a to i hned napoprvé úplně bez problémů. Nyní míchám "jako blázen" poctivě 15min a to vehementně, přesto mám také na větších plochách (většinou při krajích) lepivé tenoučké mapky. Ve fóru jsem se dočetla, že některá děvčata pryskyřici při míchání zahřívají. Vzhledem k tomu, že v létě jsem tento problém neřešila, je skutečně možné, že je chladno a tedy i spojení obou složek je proto horší. Chystám se tedy vyzkoušet s nahříváním. Je to moje poslední naděje, už jsem z toho také dost zoufalá, s hrůzou očekávat, jak vše dopadne a některé výrobky pryskyřicovat již po několikáté, což samozřejmě vede k tomu, že většinou přetečou... Tedy jak vyzkouším, napíši. A ty jsi někam pokročila?

Re: Lepící pryskyřice

PříspěvekNapsal: čtv 14. lis 2013 16:12:06
od Baaarca
Je teda nějaká oficiální verze toho, co dělat, když pryskyřice dostatečně neztuhne a lepí? Zalít ještě jednou? A co dělat pro to, aby to nelepilo znova?