aky software?

Tipy pro samotnou práci s pryskyřicí, motivy na zalévání, kombinace s jinými materiály atd.

aky software?

Příspěvekod redbat » čtv 29. říj 2009 8:48:37

babule poradte v akom softe sa daju tvorit tie obrazocky krasne? ako priklad uvadzam tieto http://img.fler.cz/products/d2/4/0/4069 ... f77a04.jpg

pripadne mi prosim podadte aj nejaky tutorial na nete... diky!
redbat
 
Příspěvky: 51
Registrován: úte 14. črc 2009 19:36:50

Re: aky software?

Příspěvekod Lejana » čtv 29. říj 2009 12:20:55

To by mě taky zajímalo, prý snad to zvládá Photoshop.
Uživatelský avatar
Lejana
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. čer 2009 9:48:48
Bydliště: Třebíč/ Kramolín/ Brno
Úroveň: pokročilá, ale pořád se mám co učit a učím.....

Re: aky software?

Příspěvekod redbat » čtv 29. říj 2009 19:54:36

ten zatial neovladam... vlastne ziadny takyto... vobec mi nie je jasne ako na to :)
redbat
 
Příspěvky: 51
Registrován: úte 14. črc 2009 19:36:50

Re: aky software?

Příspěvekod kiwika » čtv 29. říj 2009 23:29:32

je to normálně vzor štětce ve Photo shopu. Podobný mám, ale tohle nedokážu.
Uživatelský avatar
kiwika
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 362
Registrován: pon 29. čer 2009 18:53:31
Bydliště: Kladno
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám kritiku a dobré rady!

Re: aky software?

Příspěvekod jusnina » pát 30. říj 2009 0:19:50

Pokud nemáš Photoshop, stáhni si Gimp. Je zdarma a česky (v tvém případě určitě radši Slovensky, ale to by neměl být problém). Zapátrej na Slunečnici. Pak si stáhni nějaké štětce a stopy (free brushes a vyjede ti hromada odkazů) a podívej se na Babycafe -jsou tam perfektní rady a návody pro Gimp (záložka Digiscrapbook) http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... age&pid=53
A pro ty co mají PS jsou tam taky návody, jen se tím prokousat.
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: aky software?

Příspěvekod redbat » pát 30. říj 2009 8:26:02

dakujem... PS by som si vedela njeak pozhanat... ale skusim to s tym gimpom lebo priatel sa mu trochu rozumie tak mi s tym moze pomoct... vdaka... snad sa nieco naucim :D
redbat
 
Příspěvky: 51
Registrován: úte 14. črc 2009 19:36:50

Re: aky software?

Příspěvekod Dareen » pát 06. lis 2009 23:58:38

Pozor na to, pokud pak budeš chtít prodávat výrobky s motivy staženými z netu - motivy udělané ze stažených štětců. U každýho vzoru štětců si musíš přečíst, jestli je volný i pro komerční účely!
Dareen
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 28. čer 2009 22:09:00

Re: aky software?

Příspěvekod elka169 » sob 19. čer 2010 8:26:56

Já jsem právě našla na netu informaci, že 99% těch co jsou free lze právě používat jen pro vlastní účely :( a teď přemýšlím jak se to teda vlastně řeší....co teda používají ty/ti, kteří si vzory sami tvoří a pak je prodávají např. na fleru?
Uživatelský avatar
elka169
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 12. kvě 2010 14:31:39
Bydliště: Kyjov

Re: aky software?

Příspěvekod NatalyH » pát 29. dub 2011 17:12:07

Lejana píše:To by mě taky zajímalo, prý snad to zvládá Photoshop.

Photoshop je super. Jen je nevýhoda, že se musí zakoupit a nebo stáhnout jako Shareware. Takže po 30 dnech jsem vždy stahovala jinou verzi. A teď mi nezbyla už žádná! :lol:
NatalyH
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. říj 2010 18:00:33

Re: aky software?

Příspěvekod Moreanne » pát 03. čer 2011 9:08:00

Pokud je člověk trošku výtvarně zručný, může si takovéto vzory štětců vytvořit sám, a to po měrně snadno v programu Adobe Illustrator. Photoshop nebo Gimp se mi pro vytváření tohoto zdají poněkud nešťastným řešením, tam už je dobré používat spíš ty stopy, které už si někde stáhnete. V Illustratoru si snadno nakreslíte vlastní a pak dle libosti můžete vytvářet právě takové obrázky, jaké jsou v prvním příspěvku...
Uživatelský avatar
Moreanne
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 22. dub 2011 10:26:58
Bydliště: Brno

Re: aky software?

Příspěvekod Moreanne » pát 03. čer 2011 9:13:15

NatalyH píše:
Lejana píše:To by mě taky zajímalo, prý snad to zvládá Photoshop.

Photoshop je super. Jen je nevýhoda, že se musí zakoupit a nebo stáhnout jako Shareware. Takže po 30 dnech jsem vždy stahovala jinou verzi. A teď mi nezbyla už žádná! :lol:

Tahleta shareware verze se dá u Adobe docela snadno "ošulit", ale člověk na to musí myslet a vždy před skončením té 30denní lhůty verzi deaktivovat. Já používám vše naprosto legálně, tak nevím, jestli poradím správně, ale mělo by to být u všech programů od Adobe pod Nápověda -> Deaktivovat. Nebo tak nějak... Nebo je další, složitější možnost - program odinstalovat, samo Adobe má prográmek (teď nevím, ja se jmenuje), který z počítače smaže všechny registry, takže ta shareware verze se dá instalovat znovu a používat dalších 30 dní.
Uživatelský avatar
Moreanne
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 22. dub 2011 10:26:58
Bydliště: Brno

Re: aky software?

Příspěvekod Skippka » pon 06. čer 2011 18:07:36

Ne že bych byla propagáor stahovaných nelegárních kopií, ale na uloz.to seženete byť ne nejnovější verzy s cracky. *look*
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: aky software?

Příspěvekod NatalyH » pát 22. črc 2011 19:02:57

Moreanne píše:Pokud je člověk trošku výtvarně zručný, může si takovéto vzory štětců vytvořit sám, a to po měrně snadno v programu Adobe Illustrator. Photoshop nebo Gimp se mi pro vytváření tohoto zdají poněkud nešťastným řešením, tam už je dobré používat spíš ty stopy, které už si někde stáhnete. V Illustratoru si snadno nakreslíte vlastní a pak dle libosti můžete vytvářet právě takové obrázky, jaké jsou v prvním příspěvku...



Dneska jsem si ho stáhla, strávila jsem nad tím dvě hodiny a žádný brushes jsem nevytvořila. Pro mě je moc složitý. Není náhodou nějaká stránka s návody?
NatalyH
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. říj 2010 18:00:33

Re: aky software?

Příspěvekod Moreanne » čtv 04. srp 2011 12:41:36

NatalyH píše:
Moreanne píše:Pokud je člověk trošku výtvarně zručný, může si takovéto vzory štětců vytvořit sám, a to po měrně snadno v programu Adobe Illustrator. Photoshop nebo Gimp se mi pro vytváření tohoto zdají poněkud nešťastným řešením, tam už je dobré používat spíš ty stopy, které už si někde stáhnete. V Illustratoru si snadno nakreslíte vlastní a pak dle libosti můžete vytvářet právě takové obrázky, jaké jsou v prvním příspěvku...



Dneska jsem si ho stáhla, strávila jsem nad tím dvě hodiny a žádný brushes jsem nevytvořila. Pro mě je moc složitý. Není náhodou nějaká stránka s návody?



Ahoj, co třeba toto
http://lmgtfy.com/?q=brush+vytvorit

Stačí pohledat na googlu ;-)

A na brushe, šili štětce je stejně dle mého názoru lepší Illustrator než Photoshop, ale tak je to každého věc.
Snad ti to pomůže. *wave*
Uživatelský avatar
Moreanne
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 22. dub 2011 10:26:58
Bydliště: Brno

Re: aky software?

Příspěvekod Moreanne » čtv 04. srp 2011 13:02:19

Jinak stránek s návody je hrozně moc, ale na žádné není všechno. Nejobsáhlejší jsou samozřejmě ty anglicky psané. Zkus se podívat na www.deviantart.com Tam lidi vystavují a mnohdy i nabízí ke stažení svoje výtvory v oblasti grafiky, určitě tam budou i nějaké pěkné brushe k libovolnému použití, které se ti budou líbit. Stačí je pak jen nainstalovat. Hlavně je to jednodušší, než je sama složitě tvořit, když je pak použiješ na pár kouscích šperků *thup*
Uživatelský avatar
Moreanne
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 22. dub 2011 10:26:58
Bydliště: Brno


Zpět na Křišťálová pryskyřice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron