Vlhnutí motivu po zalití

Tipy pro samotnou práci s pryskyřicí, motivy na zalévání, kombinace s jinými materiály atd.

Vlhnutí motivu po zalití

Příspěvekod Tinka » ned 25. srp 2013 8:18:55

Krásný den,

prosím o radu zkušenější kolegyně... :) Velmi se mi líbí práce s pryskyřicí a tak jsem se s nadšením do ní pustila... naskytl se mi však zvláštní problém... během tvrdnutí se mi na motivech začínají objevovat jakoby "vlhnoucí okraje", směrem od kraje lůžek do středu vznikají tmavší mapky... takové jako když se klasicky namočí kus papíru... a vůbec netuším, čím by to mohlo být :(
Motivy jsem si koupila na Fleru, vytištěné jako klasickou fotografii, a tak jsem je už nijak nezalakovávala, může to být tím? :( Či jak tomu zabránit?

Moc děkuji za odpovědi a vzácné rady, jak dovést šperky k dokonalosti ... :) Přeji příjemný den, Tinka
Tinka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25. srp 2013 7:39:06
Úroveň: začátečník

Re: Vlhnutí motivu po zalití

Příspěvekod gianelle » ned 25. srp 2013 10:43:14

já teda s motivy na fotopapíře nepracuju, ale radši bych je zalakovala, aby se do toho papíru ta pryskyřice nemohla vsáknout zboku, jak je motiv vystřižený *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Vlhnutí motivu po zalití

Příspěvekod kajmii » ned 25. srp 2013 11:18:54

Někdy se to stává. Taky mám motivy z Fleru a měla by to být nejvyšší kvalita fotopapíru, a ta to vůbec nedělá i bez nalakování. Ale když jsem si vytiskla v copycentru svoje na jejich fotopapír, tak se mi to stalo taky. Nalakování by mohlo pomoct *wave*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Vlhnutí motivu po zalití

Příspěvekod Tinka » ned 25. srp 2013 12:09:31

Mockrát děkuji za rady... :) vyzkouším... jen bych možná ještě poprosila o nějaké doporučení čím motivy zalakovat... ? Děkuji moc... musím se s tím nějak poprat... :) je to úžasná technika :)
Tinka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25. srp 2013 7:39:06
Úroveň: začátečník

Re: Vlhnutí motivu po zalití

Příspěvekod kajmii » ned 25. srp 2013 16:23:27

Měla jsem lepidlo na decoupage, ale při stěhování jsem ho někam založila, tak lehoučce přejedu herkulesem, kterým i lepím. Ale doporučuju to na kousku vyzkoušet, jestli tam nebude pak mléčný povlak (kdyby se dalo lepidla moc) *wave*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01


Zpět na Křišťálová pryskyřice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron