bruska/leštička

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

bruska/leštička

Příspěvekod mave » čtv 22. lis 2012 21:57:30

Ahoj!
Jelikož pracuji s fimem, uvažuji nad koupí brusky/leštičky. Narazila jsem na jednu, jejíž cena mě bohužel odlákala. Dosud jsem používala brusné papíry, ale není to ono. Proto by mne zajímalo, čím brousíte vy a zda byste mi mohly něco doporučit :)
Také mne zajímá, jestli nemáte někdo zkušenost s bruskou na umělé nehty, zda by se dala použít na fimo?

Díky moc předem za odpovědi.
Uživatelský avatar
mave
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 20. zář 2010 20:31:45
Bydliště: Ostrava
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku

Re: bruska/leštička

Příspěvekod jilinka » čtv 22. lis 2012 22:08:11

jestli myslíš brusku Foredom Obrázek za necelých 6 tis., pak mohu zodpovědně doporučit, ničím jiným jsem tak pěkně nevyleštila, ale pálka to je, to zas jo... To nejlíp se s někým spojit a půjčovat si ji. Kdybys byla bývala z Brna, tak bych do nějakého společného podniku šla, ale takhle ne.
Bruska na nehty, co je na baterky, je úplně na nic, vyhozené peníze. Nevím, jak taková, co by byla do zásuvky, ale asi je lepší spíš vrtačka. Velký rozdíl mezi vrtačkou a tou výše uvedenou bruskou je v tom, že vrtačka dělá randál a ta profi leštička je extrémně tichá, spíš jen šumí oproti řvoucí vrtačce.
jilinka
 

Re: bruska/leštička

Příspěvekod mave » pát 23. lis 2012 20:35:47

díky za reakci. Nakonec jsem zjistila, že se dá skoro za polovinu sehnat na ebayi, ale i tak je to pro mě zatím pálka. Uvidím, jak se bude prodávat fimo a kdyžtak do ní zainvestuji. Tak ještě popřemýšlím, čím ji zatím nahradím. Můžu se zeptat, jestil jsou k té brusce/leštičce i nějaké výměnné kotouče? Díky moc každopádně! :)
Uživatelský avatar
mave
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 20. zář 2010 20:31:45
Bydliště: Ostrava
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku

Re: bruska/leštička

Příspěvekod Jytka » pát 23. lis 2012 22:51:57

Já leštím kotoučkem do Foredomu upnutým do normální vrtačky, která je držákem připevněná ke stolu. Dělá to sice kravál, jak píše Jil, ale leští skvěle a tu chvíli se to dá vydržet. S minibruskou se to vůbec nedá srovnávat a bez vrtačky to vyjde asi na 3-4 stovky.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: bruska/leštička

Příspěvekod mave » sob 24. lis 2012 21:26:08

díky za odpověď, tak jdu přemýšlet, o co si napsat Ježíškovi.. :)
Uživatelský avatar
mave
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 20. zář 2010 20:31:45
Bydliště: Ostrava
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron