Jiné modelovací hmoty

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod Anisalah » stř 09. úno 2011 21:02:14

Ledni-medvidek píše:četla jsem na nějakém foru, že to proto je ok, paní říkala, že se s ním dělá dobře, ale žeje prý drahé.. tak nevím :(


proto kupuju ve výtvarných potřebách (takové hodně slabé výtvarné potřeby) a kostička mě příjde na 30kč...
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod Ledni-medvidek » stř 09. úno 2011 21:53:15

Anisalah píše:
Ledni-medvidek píše:četla jsem na nějakém foru, že to proto je ok, paní říkala, že se s ním dělá dobře, ale žeje prý drahé.. tak nevím :(


proto kupuju ve výtvarných potřebách (takové hodně slabé výtvarné potřeby) a kostička mě příjde na 30kč...

a kde? Praha?
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod Anisalah » pát 11. úno 2011 14:46:13

Ledni-medvidek píše:
Anisalah píše:
Ledni-medvidek píše:četla jsem na nějakém foru, že to proto je ok, paní říkala, že se s ním dělá dobře, ale žeje prý drahé.. tak nevím :(


proto kupuju ve výtvarných potřebách (takové hodně slabé výtvarné potřeby) a kostička mě příjde na 30kč...

a kde? Praha?


já bydlím v Hradci Králové a jedná se o tento obchod http://www.vytvarnehracky.cz/hracky/mod ... -3346.html , bohužel jsme myslela že mají víc poboček, ale koukám že je to jen HK a pardubice
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod Ledni-medvidek » pát 11. úno 2011 16:43:52

děkuji, asi neodolám a objednám po jedné hmotě :-)
holky, pražandy ev. ty, ktré pujdete na rokajl fest, nechcete také zkusit proto, ja bych do toho šla, ale nelíbí se mi poštovné 119,- Kč, to co ušetřím dám do poštovného.. nechce se někdo podělit se mnou :roll:
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod pavhave » sob 19. úno 2011 18:31:31

Včera jsem poprvé zkoušela Proto hmotu. Chvíli jsem ji nechala na topení a poté se pustila do práce. Šlo to docela dobře, ale přeci jenom se mi s Fimem pracuje lépe. Oproti Fimu je Proto vláčnější, jakoby mastnější a trochu se lepí na pracovní desku. Pracovala jsem s třemi barvami - bílou, černou a jasně oranžovo-růžovou. Zkoušela jsem i barevné přechody a ty ve výsledku nejsou moc patrné. Výhodou této hmoty je jistě cena a pak hlavně fakt, že korálky stačí po upečení naleštit hadříkem a ty se pak krásně a přirozeně lesknou. Určitě stojí za to tuhle hmotu vyzkoušet. Já jsem ji koupila v HM hračkách v OC Flora v Praze.
Přikládám obrázek vytvořených korálků (černé jsou skleněné).
Obrázek
pavhave
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 19. črc 2009 14:04:30
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod Ledni-medvidek » sob 19. úno 2011 19:47:50

já si jí chci také koupit :-)
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod lucka.H » ned 20. úno 2011 16:17:51

já mám hmotu Fun Clay a ta je samotvrdnoucí na vzduchu
lucka.H
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 19. led 2011 16:07:22

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod luciem87 » pon 21. úno 2011 10:19:47

Já jsem s Fimo hmotou ani ničím takovým do styku nepřišla, ani jsem ji nikdy nedržela v ruce, ale strašně mě to láká. A jak tak procházím na netu všechny ty fimo, premo a proto hmoty, a zjišťuju, co bych si tka objednala, tak jsem se dočetla o změkčovači hmoty. Nezkoušela jste ho některá použít na tu Proto hmotu? Píšou k tomu:Změkčovač zlepšuje strukturu hmoty, pokud je příliš suchá a drobivá.
Návod: přidáte pár kapek a jemným hnětením zapracujete do hmoty, která se stane měkkou a vláčnou.
Tento změkčovač prodává třeba Monika Brýdová ve svém e-shopu...

http://obchod.brydova.cz/index.php?news ... 3Bpage%3D2
Uživatelský avatar
luciem87
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned 04. dub 2010 19:18:37
Bydliště: Blansko
Úroveň: Věčný začátečník stále se nové věci učící a přijímající jakoukoli kritiku

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod Ledni-medvidek » pon 21. úno 2011 10:48:10

tak holky, podařilo se mi sehnat proto hmotu za 23,- Kč kus, měl by někdo zájem? kupuju celé balení, tj 36. kousku, dvě balení chci já, tak mám dvě sady po 9 ks volné..
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod dinomio » čtv 21. dub 2011 12:02:01

ahoj, dcera si k narozeninám přeje fimo hmotu na tvorbu korálků. Nikde jsem to neviděla, jenom na internetu jsem našla jedny výtvarné potřeby, kde to mají. Akorát jsem ještě nikdy přes internet nenakupovala. Dcera mi říkala, že kamarádky ze třídy s rodiči to normálně kupují přes internet, ale já pořád nevím. Nemáte nějaký tip na normální obchod v okolí Benešova? Díky
dinomio
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21. dub 2011 11:56:03

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod Gedzitka.. » čtv 21. dub 2011 14:24:55

dinomio píše:ahoj, dcera si k narozeninám přeje fimo hmotu na tvorbu korálků. Nikde jsem to neviděla, jenom na internetu jsem našla jedny výtvarné potřeby, kde to mají. Akorát jsem ještě nikdy přes internet nenakupovala. Dcera mi říkala, že kamarádky ze třídy s rodiči to normálně kupují přes internet, ale já pořád nevím. Nemáte nějaký tip na normální obchod v okolí Benešova? Díky

Tak zrovna v tomhle obchodě je fimo pěkně drahý, za sebe můžu doporučit korálek obchod, tam jsem fimo nakupovala a ne jednou *thup* , dál se dá sehnat i levněji http://www.stejkr.cz/fimo-hmota-katskup96045.php, na korálek-obchodu klidně platím předem na účet (jen 35Kč), jinak dobírkou 65Kč...Vše je vždy vypsané v obchodních podmíknách. Jinak bydlím taky v ne moc velkým městě a stačilo se jednou zeptat v různých papírnictvích, tam mi řekli, že fimo nemají, ale když budu mít zájem tak začnou fimo kupovat.A teď už tu seženu nejen fimo, ale i cernit, který je levnější...
Uživatelský avatar
Gedzitka..
 
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 11. čer 2009 19:03:56
Bydliště: Litoměřice

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod dinomio » stř 27. dub 2011 8:16:46

Díky, až budu mít chvilku času, tak tam mrknu :-)
dinomio
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21. dub 2011 11:56:03

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod Ledni-medvidek » úte 07. čer 2011 17:37:03

Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod leky » úte 24. zář 2013 19:03:31

Milé korálkářky,
nemáte prosím zkušenost s touto hmotou?
http://www.stoklasa.cz/samotvrdnouci-hm ... ce-x131129
Děkuji za odpověď
leky
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 14. srp 2012 22:42:15
Úroveň: začátečník

Re: Jiné modelovací hmoty

Příspěvekod Marabou » pát 10. čer 2016 14:50:17

Ahojte, zkusili jste už hmotu Claycraft od Deco? Není nejlevnější ale za tu cenu je to kvalita, jde s tím vyrobit cokoliv si jenom představíte a schne to samo během několika hodin, je to lehčí než fimo, což je na korálky a šperky super :) . Jde to koupit třeba (nebo snad jenom) tady: www.claycraft.cz
Marabou
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10. čer 2016 14:34:36
Úroveň: středně pokročilý

Předchozí

Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron