Barva drátků

Ať už drátujete hrnce a nebo šperky, toto je sekce pro Vás

Barva drátků

Příspěvekod Berranka » ned 26. črc 2009 13:38:35

Chtěla jsem se zeptat, kde kupujete materiál na naušnice. Mám problém s tím, že mi díly naušnic k sobě tak nějak neladí. Mám staroměděná očka, ale výrobky dělám z měděného drátku, který je buď do zlatova, nebo naopak červenoměděný. Souhlasí vám vždy barva oček na náušnicích s barvou přívěsku? Na fotkách to vypadá, že ano.. *aha* Předem díky za tipy.
Berranka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19. črc 2009 21:03:04

Re: Barva drátků

Příspěvekod TRZ04 » ned 26. črc 2009 14:21:23

Já teda moc nedrátuju, ale pokud už něco takového dělám, tak si k tomu umotám vlastní háček. Taky mi vadí, když to barevně nesedí.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Barva drátků

Příspěvekod Anavi » ned 07. srp 2011 8:26:07

Berranka píše:Chtěla jsem se zeptat, kde kupujete materiál na naušnice. Mám problém s tím, že mi díly naušnic k sobě tak nějak neladí. Mám staroměděná očka, ale výrobky dělám z měděného drátku, který je buď do zlatova, nebo naopak červenoměděný. Souhlasí vám vždy barva oček na náušnicích s barvou přívěsku? Na fotkách to vypadá, že ano.. *aha* Předem díky za tipy.

to bude tím, že mezi staroměděnou a měděnou je velkej rozdíl... a dokonce ani měděná není jen jedna, jak píšeš je medová nebo taky písková, střední, tmavá (hodně červená)...
takže si to prostě musíš ohlídat... nebo na těch staroměděnejch je to jen patina a jde to "oškrábat"
Uživatelský avatar
Anavi
 
Příspěvky: 229
Registrován: pon 27. čer 2011 13:11:34
Bydliště: Oslavany
Úroveň: začátečník, přijímám konstruktivní kritiku i pochválení

Re: Barva drátků

Příspěvekod gianelle » pon 08. srp 2011 19:22:41

ono kolikrát stačí mít komponenty od různých výrobců nebo z různých výrobních várek a hnedka je tam rozdíl, naštěstí většinou ne moc velký.
Když jsem dělávala s lakovanou mědí, kroutila jsem si komponenty sama, ale celkem mi na tom vadilo to, jak je ten měděný drát měkký, tak jsem se většinou musela smířit s neladícími komponenty.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Drátování a wire-wrapping

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků