Stránka 1 z 1

zakončování šitého

PříspěvekNapsal: pon 23. lis 2009 11:32:36
od Shark(a)
Zdravím a pozdravuji :D

mám oooobr problém...jak mám zakončovat šité věci na silonu či niti, aby se nerozvázaly? zalakovávám konce lakem na nehty...ale včera jsem zjistila, že se mi přesto jedna kulička začala párat :cry: je to hrůza :cry: co s tím?

děkuju moc za odpověď ;)

Re: zakončování šitého

PříspěvekNapsal: pon 23. lis 2009 11:53:54
od regi.m
Hodně dělám se silonem, několikrát zavážu na uzel, ustřihnu tak 0,5 cm a konce zatavím nad plamenem svíčky, a pak zakápnu bezbarvým lakem na nehty. Ještě se mi nestalo, aby se to rozvázalo.
To zatavování doporučuji prvně zkusit, ono to stačí jen trochu nad plamen, hoří to rychle, ať pak nezhoří i ten uzel ;) . Ona se tam pak vytvoří taková jakoby malá hrudka, jde o to, že ten silon pak není na konci rovný a případný uzel "nesjede".
A pak jsou věci, že silon zauzluju, zakápnu lakem a pokud to jde, tak zapošiju několikrát do určité šité věci.

Re: zakončování šitého

PříspěvekNapsal: pon 23. lis 2009 12:47:12
od Terezka
U silonu - řikám tomu vlasec - to dělám stejně, zatavit, pokud to jde a zakápnout *jump*
a na niti používám "speciální" uzlík, pracovně mu říkám japonský - narazila jsem na něj v jedné chytré japonské knize - ten drží pevně, pro jistotu ještě zapošiju a je hotovo - když ukončuju třeba dutinku tak udělám takovou smyčku nebo jak bych to nazvala a tou protáhnu ve dvouch směrech nit a taky to drží hezky - pokud najdu obrázky dodám
Japonský uzlík je nejprve jedna smyčka - jako když se vážnou boty - útáhnout a pak dvě smyčky vedle sebe a utáhnout - pro jistotu ještě pevně zatáhnu abych viděla že se to nehne

Re: zakončování šitého

PříspěvekNapsal: pon 23. lis 2009 16:00:44
od Shark(a)
děkuju moc ;) zkusím;) akorát..ten silon mám hodně tenký...tak uvidím,co snese;) *thup*

Re: zakončování šitého

PříspěvekNapsal: pon 14. pro 2009 19:53:49
od Meslinn
Já to dělám tak, že udělám suk a konce provléknu zpátky několika korálky a bud ustřihnu těsně u toho nebo kousek nechám a pak zatavím na plamínkem.

Re: zakončování šitého

PříspěvekNapsal: ned 27. pro 2009 18:26:03
od Vlaďka
Já vždycky udělám několik uzlíků, pak provlíknu oba konce pár korálkama a zase udělám uzlíky, toto opakuji 3x-5x, nakonec ještě konečky vlasce provlíknu několika korálky a odstřihnu. Pak zakápnu všechny uzlíčky lakem a je hotovo.
Párkrát se mi stalo, že jsem uzlík moc utáhla a vlasec se mi utrhl, takže si dávám u tenčích průměrů pozor.
A ještě když se na tmavším vlasci udělá pár uzlíků, tak jsou takový hodně tmavý až skoro černý (podle síly utažení). To je pěkně blbý u průhledných a světlých výtvorů, uzlíky jsou pat hodně vidět.

Re: zakončování šitého

PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2009 15:20:10
od Mayim
pokud šiju něco většího vlascem, udělám si uzlík a na špendlík nebo něco tenkého naberu kapku vteřinového lepidla a tím ten uzlík zaplácnu (a dávám pozor, abych nekápla na korálky) a pak zapošiju a zastřihnu konec. Pokud nymem, udělám uzlík, a zapošiju (většinou těch uzlíků a zapošití dělám víc za sebou). A když už jsme u toho zakončování: vy, co jste šily DNA spirálu - jak zakončujete? *sew*

Re: zakončování šitého

PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2009 20:20:18
od Winterie
Šitý věci zapošívám, udělám uzlík a zase zapošívám. Vlasec ustřihnu hned u uzlíku, ale dělám jich několik za sebou dvojitejch. DNA spirálu jsem dělala někollikrát a dycky jsem zakončila tak, že sem na konci udělala několik uzlíků a protáhla několika korálky zpátky, udělala uzlík a zase protáhla a pak ustřihla.

Re: zakončování šitého

PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2009 21:23:39
od Mayim
Winterie píše:Šitý věci zapošívám, udělám uzlík a zase zapošívám. Vlasec ustřihnu hned u uzlíku, ale dělám jich několik za sebou dvojitejch. DNA spirálu jsem dělala někollikrát a dycky jsem zakončila tak, že sem na konci udělala několik uzlíků a protáhla několika korálky zpátky, udělala uzlík a zase protáhla a pak ustřihla.


Dík, i když jsem se asi nevyjádřila úplně přesně. Já jsem spíš myslela - přidělání zapínání. Kaplíky, kroužek... na kaplíky je DNA moc silná a nic jiného mě prostě nenapadá...

Re: zakončování šitého

PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2009 21:41:48
od Winterie
ahááá, no přidělám tam kroužek s karabinkou. Když ho dobře uzavřeš, nevyvléká se