Jak na pěkné bílé pozadí?

Jak fotit bižu, jak fotit cokoliv jiného, fotografická technika, úpravy obrázků v počítači

Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod Lalwen » ned 21. čer 2009 17:21:55

Ahoj,

poradíte s bílím pozadím u fotek? i když fotím na bílém pozadí, tak je pozadí fotky šedé. Jak ho upravit aby bylo bílé?

Vím, že jsem to určitě na starém foru viděla...... Obrázek

Poradíte? díky *sun*
Obrázek
Uživatelský avatar
Lalwen
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 20. čer 2009 8:11:17

Re: Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod gianelle » ned 21. čer 2009 17:24:34

Dareen na to dělala tutorial na Fleru, aspoň myslím.
Já jsem kdysi taky dělala menší tutorial pro photoshop, k nalezení zde:
http://www.la-negra.ic.cz/photoshop_tutorial.php
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod Lalwen » ned 21. čer 2009 19:30:04

Gi, díky moc já věděla, že jsem to někde nedávno viděla *thup* :D

ten od Dareen jsem nenašla, ale zkusila jsem to podle toho tvýho, sice jsem to zkusila v Gimpu, ale bylo to podobné. Není to sice úplně ssněhobílé, ale myslím, že to i tak bude v pořádku :)

díky ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Lalwen
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 20. čer 2009 8:11:17

Re: Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod gianelle » ned 21. čer 2009 19:38:59

Plánuju udělat i verzi pro Gimp, oba programy používám asi stejně často, ale na počítači, u kterého mám připojený skener, jsou Windows a Photoshop, tak většinou upravuju tam, ale na Linuxu upravuju zásadně v Gimpu.
Ale ono je to myslím jedno, ty funkce jsou podobné a liší se maximálně v pojmenování a umístění v menu.
Prostě si s tím člověk musí trochu pohrát
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod Kamilka » ned 21. čer 2009 20:41:44

Přidávám se k poděkování za návod jak na fotoshop, určitě využiju a trochu si s tím pohraju (ale až po SZZ v úterý, jinak bych se už nic nenaučila :-) ).
Chtěla jsem se zeptat a poprosit přítomné, ktěří si také rozumnějí s fotoshopem, zda by mi neporadili jak na výrobu podpisu, nebo jestli někde na webu nejsou nějaké typy a rady jak na to *wor* . Sama si nevím moc rady a ráda bych poročila v umění zpracování fotek :oops: .
http://www.koralky-hobby.estranky.cz . . . koukněte, budu ráda...

Koupit si psa je jediný způsob, jak za peníze získat lásku.
George Bernard Shaw
Uživatelský avatar
Kamilka
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 17. čer 2009 12:49:54

Re: Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod gianelle » ned 21. čer 2009 22:44:00

Podpis si dělám takhle - najdu si na internetu nějaké pěkné písmo a nainstaluju si ho, pak v Photoshopu normálně napíšu svůj podpis jako text, vyberu si toto písmo a nějak si pohraju se styly vrstvy. V Gimpu pak dělám podpis obyčejně, bez efektů, páč jsem ještě nepřišla jak na to *rofl1*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod Sněhurka » pon 22. čer 2009 14:13:00

Stačí si jenom ve PS pořádně pohrát s úrovněma. Kapátkem zjišťuj stav bílé - jezdi s ním po ploše, kde máš pozadí (v okně "barvy" -většinou napravo- R, G i B musí být na 255). A doporučuji fotit na listu z kalendáře. Obyč papír nebo čtrvrtka mají strukturu, kalendářový papír ne, proto se i líp retušuje...
Jo a ještě když máš např. hodně zažloutlé nebo načervenalé komponenty, tak si otevři odstín a sytost (ctrl+u) a trochu té konkrétní barvy uber (sytost). Nebo když se ti na fotce jeví barva jiná, než je ve skutečnosti, tak barvu trochu změň (odstín).
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod Sněhurka » pon 22. čer 2009 14:22:38

Ještě jsem si vzpoměla na jeden typ. Když fotíš (já vetšinou u okna), tak z jedné strany fotky máš stín a z druhé světlo. Tam kde máš stín, tak si postav nějaký bílý papír, přichyť ho třěba nějakou svorkou, aby držel. Na fotce pak stín mít nebudeš...
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod desejka » pát 03. črc 2009 14:40:21

Gi návod vypadá suprově photoshop nemám zkusím teda v gimpu, s fotkama se peru už pěkně dlouho *thup*
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Jak na pěkné bílé pozadí?

Příspěvekod jusnina » pon 13. črc 2009 11:36:56

Jak na podpis v Photoshopu - velký výběr fontů je zdarma k stáhnutí třeba tady http://www.ceskefonty.cz/ - jsou s diakritikou. Pokud máte nějaký bez diakritiky a potřebujete udělat háček, řeším to tak že si v nové vrstvě udělám malé V, zmenším podle potřeby, případně naduplikuji, umístím na požadované místo a pak spojím s nápisem do jedné vrstvy, abych pak nemusela háčky upravovat zvlášť. Pokud chcete mít podpis průhledný, napiště ho bílou barvou, režim změňte na NÁSOBIT a pak upravte pomocí efektů. Mnohdy stačí jen vržený stín a reliéf, já osobně dávám nejčastěji PODUŠKOVÝ RELIÉF. Chce si stím chvilku hrát.
Obrázek
Jen pro názornost, vzala jsem halabala nějaké papíry, aby vyniklo že obrázek pod tím je vidět. Tady je vržený stín a poduškový reliéf
Obrázek
Tady taky vržený stín a poduškový reliéf, ale trošku jsem si pohrála s vrženým stínem a hned to vypadá o něco líp. Chce to zkoušet, časem si přijdete na svůj oblíbený styl.
Vím že do tohohle tématu to přesně nepatří, ale když už tu ten dotaz jak na podpis zazněl, dovolila jsem si to sem vložit
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň


Zpět na Fotografování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron