Stránka 1 z 1

Úprava rozměrů fotek na webovky

PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 13:36:08
od Luciana
Ahoj holky, jsem tu s další prosbou o radu s následujícím problémem: jak mám upravit rozměr fotek v Adobe, aby byly všechny stejně veliké - jedná se mi o to z důvodu, že je umísťuji na webové stránky v podobě zmenšenin, na které se klikne a objeví se ve skutečné velikosti.
Já postupuji tak, že nejprve fotky oříznu, aby na nich bylo to, co se mi líbí a pak zmenším šířku na stejný rozměr jak u ostatních fotek, ale tím jak každou oříznu trochu jinak, tak jsou pak po vložení na stránky na těch zmenšeninách patrné rozdíly a nevypadá to hezky, všimla jsem si, že ostatní mají ty zmenšeniny hezky všechny stejně velké. Ale kdybych nastavila v Adobe v rozměrech nebo na webovkách do kódu i šířku i délku zmenšenin jak u ostatních fotek, tak by se fotka vlastně asi zdeformovala - tak nevím jak na to? Možná to píšu blbě - snad jste pochopily o co mi jde, v Adobe se moc nevyznám a co se týče webu, jsem taky začátečník...
Poradíte někdo?
Obrázek

Re: Úprava rozměrů fotek na webovky

PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 14:03:43
od Majka
Jestli děláš ve Photoshopu, můžeš si určit oba dva rozměry i rozlišení, na které chceš fotku oříznout. Když máš aktivní ořezávací nástroj, v liště volby jsou okénka šířka, výška a rozlišení. Když je vyplníš a táhneš ořezem, jsou poměry stran pevně nastavené.

Re: Úprava rozměrů fotek na webovky

PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 14:32:43
od Luciana
Majka píše:Jestli děláš ve Photoshopu, můžeš si určit oba dva rozměry i rozlišení, na které chceš fotku oříznout. Když máš aktivní ořezávací nástroj, v liště volby jsou okénka šířka, výška a rozlišení. Když je vyplníš a táhneš ořezem, jsou poměry stran pevně nastavené.

Moc Ti děkuju - takže při tom ořezu si mohu nastavit i šířku i výšku aniž by se mi fotka zdeformovala? A ještě Tě poprosím o vysvětlení toho rozlišení - asi se ptám blbě, ale fakt s tím teprv začínám - když si nastavím třeba šířku fotky 950px a výšku 620px - jaké mám nastavit to rozlišení?
Obrázek

Re: Úprava rozměrů fotek na webovky

PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 14:47:02
od Majka
Když to budeš měřit na pixely, tak nech klidně to pole rozlišení nevyplněné. Když si nastavíš výšku i šířku, strany řezacího rámečku zůstávají v pevném poměru - můžeš dělat menší nebo větší výřezy, ale všechno se přepočítá na stejnou velikost.

Re: Úprava rozměrů fotek na webovky

PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 15:10:21
od Luciana
Majka píše:Když to budeš měřit na pixely, tak nech klidně to pole rozlišení nevyplněné. Když si nastavíš výšku i šířku, strany řezacího rámečku zůstávají v pevném poměru - můžeš dělat menší nebo větší výřezy, ale všechno se přepočítá na stejnou velikost.


Moc Ti děkuji za trpělivost se mnou, už jsem to zkoušela dle Tvého návodu, ale ještě mám jeden problém - chci to teda navolit v px - jak je to malé okýnko v liště kde jsou dvě volby buď obr. bodů/palec nebo obr. bodů/cm, tak si nastavím to obr. bodů/palec - je to dobře? Ale když si pak navolím do okýnek šířku a délku, tak mi za to číslo rozměru skáče v obou případech cm, což je asi chyba když to chci v px ne?
Obrázek

Re: Úprava rozměrů fotek na webovky

PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 15:23:21
od Majka
Těch bodů na palec nebo cm si vůbec nevšímej, ty patří jen k tomu okénku rozlišení, které nás teď nezajímá. A v šířce a výšce ty cm ručně přepiš na ob (jako obrazové body - to samé co pixely) - jestli teda máš PSD český, v angličtině teď nevím...

Re: Úprava rozměrů fotek na webovky

PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 15:32:54
od Luciana
Hurááá, už to klaplo... Obrázek
Ani nevíš, jak jsem Ti vděčná za pomoc, já si s tím lámu hlavu už takovou dobu a ono je to zatím tak jednoduché... Seš moc hodná holka, moc Ti děkuju... Obrázek Obrázek