Fler ??

Vaše zkušenosti týkající se prodeje hotových výrobků, ŽL atd ...
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Tato sekce je určena k diskuzi a sdílení zkušeností s prodejem ručně vyráběných šperků a bižuterie či materiálu pro korálkování. Tato sekce NENÍ určena ke vkládání reklamy. Pro více informací o reklamě čtěte zde:http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=7468

Fler ??

Příspěvekod Noxys » úte 07. pro 2010 22:27:17

Ahoj měla bych dotaz jaké máte zkušenosti s prodejem na Fleru? Kolik toho měsíčně prodáte a kolik tak cca platíte ty provize ? Moc díky za odpovědi :) ;)
Uživatelský avatar
Noxys
 
Příspěvky: 155
Registrován: pát 13. lis 2009 12:37:22
Bydliště: Praha a Mochov střídavě
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám každou kritiku

Re: Fler ??

Příspěvekod Anča:-) » stř 08. pro 2010 11:27:30

Hodně záleží na tom co prodáváš, jak to máš nafocené a taky jak si aktivní.
Většinou prodám tak průměrně 1 věc za měsíc, ale taky nemám supr fotky, mám toho tam málo a moc aktivní taky nejsem. Ale jsou tam holky co maj suprový fotky, mají už nějaké jméno a prodávají dražší kousky a co se týče množství také víc. Já osobně mám pocit že to tam korálkovu bižuterii začíná být přeplněné a kupující sázejí na osvědčené prodejce. Provize platím podle toho za kolik prodám, u mě je to tedy každé 3 měsíce kolem 60 Kč o provizích je asi nejlepší si to projít přímo na Fleru
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Fler ??

Příspěvekod Skippka » ned 09. led 2011 23:21:05

Můžu se jen zeptat zda je pro Fler nutný živnostenský list? Kamarádka mi tvrdila že ne, ale přijde mi to jako blbost... :?:
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Fler ??

Příspěvekod gianelle » ned 09. led 2011 23:34:56

fakticky nutný není, ale na druhou stranu jsou tam veškeré tvoje prodeje lehce dohledatelné, takže se takový nelegální prodejce potom může stát snadnou kořistí finančního úřadu, já bych se do toho bez živnostňáku nepouštěla.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Fler ??

Příspěvekod Skippka » pon 10. led 2011 10:34:06

Gii děkuju, Napadla mě podobná myšlenka :)

Teď jestli se amatérovi jako mě ten živnosťák vyplatí. Zatím to asi nechám uležet a budu se držet tetaprodejkyní :)
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Fler ??

Příspěvekod LejdyTerr » pon 10. led 2011 11:09:18

Velké servery jako Aukro, Ebay, Fler apod. jsou terčem úřadů, protože se to tam dá snadno dohledat. Takže já bych si to bez ŽL neriskla ;)
Uživatelský avatar
LejdyTerr
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 26. pro 2010 21:41:44

Re: Fler ??

Příspěvekod Moreanne » stř 04. kvě 2011 13:14:09

Živnostenský list je potřeba na veškerou činnost, která prvoplánově slouží k výdělku. Čili pokud vyrábím bižuterii (nebo cokoli jiného) za účelem ji prodat, potřebuji ŽL, i kdybych pak prodala byť i za jednu jedinou korunu. A přesně o tomhle Fler je. Něco vyrobit za účelem prodeje. Takové to oblíbené "potřebuješ ŽL jen pokud vyděláš víc, než 4000 Kč" platí jen pro nárazový výdělek. Proto bych na Fleru a podobných serverech bez ŽL rozhodně neprodávala, je to velice snadno dohledatelné. Aukro je něco jiného, tam byste se třeba mohli bránit tím, že jste si to vyrobili pro sebe, ale už to nevyužíváte a potřebujete se toho zbavit. Navíc vyřízení ŽL stojí 1000 Kč a do výdělku tuším cca 55000 Kč nejste ani plátci DPH. Většina živností patří do skupiny živností volných, tzn. nepotřebujete k tomu speciální vzdělání, praxi, a mnohdy ani dozor. Pravda, stojí to trošku toho běhání a papírování, ale za tu tisícovku si těch živností můžete zadat několik naráz. *thup*
Uživatelský avatar
Moreanne
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 22. dub 2011 10:26:58
Bydliště: Brno

Re: Fler ??

Příspěvekod psathyrella » stř 04. kvě 2011 13:30:26

s DPH je to ve skutečnosti tak, že plátcem se musíš stát, pakliže obrat v posledních deseti měsících jdoucích za sebou přesáhl 1 milion korun, pak děláš čtvrtletní odvody daně...
Uživatelský avatar
psathyrella
 
Příspěvky: 122
Registrován: ned 12. črc 2009 19:17:38
Bydliště: Praha-západ

Re: Fler ??

Příspěvekod Morgainne » stř 06. črc 2011 12:51:17

psathyrella píše:s DPH je to ve skutečnosti tak, že plátcem se musíš stát, pakliže obrat v posledních deseti měsících jdoucích za sebou přesáhl 1 milion korun, pak děláš čtvrtletní odvody daně...


Ještě upřesním, že když máš v posledních 12 měsících obrat (tj. tržby) víc než milion korun, staneš se plátcem DPH (podrobně zákon o DPH nebo daňový poradce).
Uživatelský avatar
Morgainne
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1141
Registrován: pát 20. lis 2009 8:21:41
Bydliště: Brno

Re: Fler ??

Příspěvekod PetrKudla » úte 21. úno 2012 23:07:51

Zkusit prodávat můžete také na http://www.dogala.cz
PetrKudla
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 27. led 2012 21:09:11
Úroveň: úplný začátečník

Re: Fler ??

Příspěvekod gianelle » stř 22. úno 2012 1:15:02

PetrKudla píše:Zkusit prodávat můžete také na http://www.dogala.cz

ale to už by snad stačilo, ne? Založte si tady jedno téma a to můžete pravidelně aktualizovat a přinášet nám novinky, ale už prosím nevkládejte další propagační příspěvky do cizích témat. Díky.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Fler ??

Příspěvekod Somebody » čtv 08. lis 2012 10:24:23

Moreanne píše:Živnostenský list je potřeba na veškerou činnost, která prvoplánově slouží k výdělku. Čili pokud vyrábím bižuterii (nebo cokoli jiného) za účelem ji prodat, potřebuji ŽL, i kdybych pak prodala byť i za jednu jedinou korunu. A přesně o tomhle Fler je. Něco vyrobit za účelem prodeje. Takové to oblíbené "potřebuješ ŽL jen pokud vyděláš víc, než 4000 Kč" platí jen pro nárazový výdělek. Proto bych na Fleru a podobných serverech bez ŽL rozhodně neprodávala, je to velice snadno dohledatelné. Aukro je něco jiného, tam byste se třeba mohli bránit tím, že jste si to vyrobili pro sebe, ale už to nevyužíváte a potřebujete se toho zbavit. Navíc vyřízení ŽL stojí 1000 Kč a do výdělku tuším cca 55000 Kč nejste ani plátci DPH. Většina živností patří do skupiny živností volných, tzn. nepotřebujete k tomu speciální vzdělání, praxi, a mnohdy ani dozor. Pravda, stojí to trošku toho běhání a papírování, ale za tu tisícovku si těch živností můžete zadat několik naráz. *thup*



Bohuzel v soucasne dobe je obrovsky problem v mnoha vecech pro lidi, co maji tzv. trvale bydliste v na urade (magistratu). Problem je to i skrze ZL.
Sam jsem ho mel, ale jelikoz mne rodice odhlasili z obav, ze "co kdyby neco a oni by pak o neco prisli", pripadl jsem pod magistrat jejich bydliste.
Nasledne jsem byl zivnostenskym uradem vyzvan pro dolozeni souhlasu o sidle podnikani > ktere se automaticky vaze k trvalemu pobytu (pokud neuvedes jinak - ale kdo ti dneska da v podnajmu povoleni na trvaly pobyt, nebo podnikani ;). Zivnost mi tak automaticky zanikla, jelikoz magistrat me poslal do haje, ze mi zadne povoleni neda.
Netrvalo to dlouho a ted je z toho vyzivny pochybny byznys, protoze takovych lidi neni malo. Existuje totiz moznost si platit virtualni adresu podnikani s ruznymi sidly, problem je cena. Prumerne se pohybuje mezi 700 - 1300 Kc mesicne.
To je, jak jiste uznas, pro privydelek docela rana, to kolikrat clovek ani nevydela. A ted si vem, kdyby dany clovek mel ZL jako hlavni cinnnost, to mas pak odvod zaloh na soc zdrav, coz je okolo 3500 mesicne. U vedlejsaku jsi od tohoto osvobozena a platis jen pri danovem priznani.
Ja osobne bych chtel ke sve cinnosti ZL mit pro klid duse taky, ale nemuzu si bohuzel dovolit vyhazovat penize za neco takoveho, jako je virtualni adresa podnikani, kdyz vim, jak da zabrat ty penize vydelat a to delam jiny obor, nez koralkovani. ;)
Somebody
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. lis 2012 10:16:28

Re: Fler ??

Příspěvekod MajkaHus » čtv 08. lis 2012 23:11:16

Skippka píše:Gii děkuju, Napadla mě podobná myšlenka :)

Teď jestli se amatérovi jako mě ten živnosťák vyplatí. Zatím to asi nechám uležet a budu se držet tetaprodejkyní :)


Pokud máš zaměstnání, tak jako přivýdělek se pro klid duše oplatí tu ticku úřadu za ŽL dát a je klid - daňové přiznání není taková kalamita (osobně mám na hlavní činnost a zvládla jsem to v poho sama)
Všichni se kontrol a podobně hrozně bojí, ale není to zase tak horké - my jsme malé rybky ;)
Zprvu jsem na fleru prodávala bez ŽL a hlavu mi nikdo neukroutil - dávala jsem čepičky jen po pár kusech (nenápadně *look* )
Uživatelský avatar
MajkaHus
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob 21. dub 2012 16:50:47
Bydliště: Zlaté Hory

Funguje Fler?

Příspěvekod lucka.H » stř 13. lis 2013 14:31:54

Já nevím kam jinam to napsat, třeba sem :)) Funguje Vám někomu Fler, ted mám na mysli konkretne záložku moje zboží, mě se to furt načítá, a nic :) A to i když kliknu na zboží někoho jiného. Tak to samé :((
lucka.H
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 19. led 2011 16:07:22

Re: Funguje Fler?

Příspěvekod Andrea » úte 26. srp 2014 10:40:36

lucka.H píše:Já nevím kam jinam to napsat, třeba sem :)) Funguje Vám někomu Fler, ted mám na mysli konkretne záložku moje zboží, mě se to furt načítá, a nic :) A to i když kliknu na zboží někoho jiného. Tak to samé :((

Dělalo i dělá mi to někdy taky. Podle mě je to problém na naší straně...
Uživatelský avatar
Andrea
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 20. pro 2009 16:52:40


Zpět na Prodáváme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků