Hledání krabiček

Volný pokec na libovolné téma

Hledání krabiček

Příspěvekod Terezka » úte 11. srp 2009 18:41:18

mám takový hloupý dotaz, nesbírá tady někdo krabičky? já totiž nevím zaboha jak se ta aktivita jmenuje - tím pádem nemůžu ani najít ty správné webovky :-D
v podstatě to spočívá v tom že jsou rozstrkané krabičky po světě a vy je prostě podle nějakých indicíích hledáte :-)
Doufám že někdo poradí protože se o to začínám zajímat a co si prostě nenapíšu to do hodiny nevím *jump*
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Ekyelka » úte 11. srp 2009 18:46:16

nejedná se čistě náhodou o geocaching?
Uživatelský avatar
Ekyelka
Borkyně měsíce (srpen 10)
 
Příspěvky: 198
Registrován: úte 04. srp 2009 13:22:29
Bydliště: Opava

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Šárka » úte 11. srp 2009 19:05:25

hledají se podle souřadnic, které najdeš na netu a zadáš do turistické gpsky. ta klasická navigace z auta by ti mohla být k ničemu, kdyby byla "keška" např. v lese.

http://www.geocaching.cz/news.php
Uživatelský avatar
Šárka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 09. čer 2009 18:21:31
Bydliště: Český Těšín

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Naja » úte 11. srp 2009 19:19:58

Podivej se na http://www.geocaching.cz kde je jakasi geowikipedie a tam se dozvis potrebne info :-) Jinak s navigaci z auta je problem hlavne protoze reaguje na vyssi rychlosti nez je chuze. Zacali jsme s pritelem hledat pred cca 3 mesicema a uz jsme do toho uvrtali dalsi lidi :-) Klidne mi napis, kdybys s necim potrebovala poradit, uz se v tom jakstaks vyznam :-)
Naja
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 24. čer 2009 22:41:46
Bydliště: Praha

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Terezka » úte 11. srp 2009 19:29:09

jupííí to je to slovo který hledám :-D děkuji :-) jinak já mám v gps funkci že du pěšky :-)
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod tajemny-poutnik » úte 11. srp 2009 19:31:42

jinak já s přítelem jsme aktivní kačeří ale o geocaschingu je lepší kouknout na net než něco začít vysvětlovat *rofl1* jinak mohu to jen doporučit je to velká zábava a některý úkryty kešek jsou fakt originální až nedohledatelní na první pokus (hlavně pokud jdete hledat po setmění a myslíte si že to je přece jen kus zábradlí a za světla se mlátíte hlavou o zem že na to jste koukali předtím *rofl1* ) jinak až příjde přítel domu může se ho zeptat na nějaký webovky kde se dají dobře najít více infa a kde ty kešky hledat tedy GPS souřadnice a nápovědy ;-)
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Naja » úte 11. srp 2009 19:53:15

Na ceskym webu (http://www.geocaching.cz) najdes forum a ruzne info. A na celosvetovem (http://www.geocaching.com) najdes po zaregistrovani konkretni gps sourednice (napovedy a popisy vidis i bez registrace). Pokud muzes prepnout na pesky tak je to ok - muzes se orientovat podle sipky a nahrat si tam i turisticky mapy :-)
Naja
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 24. čer 2009 22:41:46
Bydliště: Praha

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod lenika » úte 11. srp 2009 21:48:11

joj, tvůj přísvěk jsem četla ještě bez reakcí, už jsem chtěla psát geocaching a pak mě zarazilo "sbírání krabiček" - však ty se nechávají na místě :), tak to asi terezka myslí něco jinýho :)
Uživatelský avatar
lenika
 
Příspěvky: 183
Registrován: stř 10. čer 2009 21:51:02
Bydliště: u Jihlavy

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Terezka » úte 11. srp 2009 22:26:23

lenika píše:joj, tvůj přísvěk jsem četla ještě bez reakcí, už jsem chtěla psát geocaching a pak mě zarazilo "sbírání krabiček" - však ty se nechávají na místě :), tak to asi terezka myslí něco jinýho :)

ne to je přesně tohle :-) sbírání bylo myšleno tak že holky v práci řikali že se to někde zapisuje do profilu v internetu :-) nebo co :-) ale tak myslim ze do toho pudu, jenom v kutny hore jich mam takovou hromadu :-D
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod verulina » stř 12. srp 2009 6:41:53

Teda my tu máme kačerek!!! My už to taky děláme nějaký čas, něco přes dva roky a přes šest set odlovených keší. Dovolené vybíráme podle hustoty keší *rofl1*
verulina
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 10. čer 2009 17:19:52
Bydliště: Rohatec

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Naja » stř 12. srp 2009 9:36:38

Uz dlouho jsem si rikala, ze se zeptam jestli tu jsou jeste dalsi kacerky :-) Mam radost, ze je nas vic :-) Btw: Davate do kesek svoje vytvory??? Ja tvorim raw stehem skoro logo geocachingu. Jo a existuje i koralkova keska :-) http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=36439d2e-72b6-41b4-9c99-d59954616184 nema s tim nektera z vas neco spolecneho?
Naja
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 24. čer 2009 22:41:46
Bydliště: Praha

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod tajemny-poutnik » stř 12. srp 2009 11:12:42

Naja píše:Uz dlouho jsem si rikala, ze se zeptam jestli tu jsou jeste dalsi kacerky :-) Mam radost, ze je nas vic :-) Btw: Davate do kesek svoje vytvory??? Ja tvorim raw stehem skoro logo geocachingu. Jo a existuje i koralkova keska :-) http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=36439d2e-72b6-41b4-9c99-d59954616184 nema s tim nektera z vas neco spolecneho?

já určitě ne teprve plánujem založit kešku ale asi na karvinsku tam jich moc není a přece jen tam jezdím často :D
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod romča » stř 12. srp 2009 11:26:32

tajemny-poutnik píše:
Naja píše:Uz dlouho jsem si rikala, ze se zeptam jestli tu jsou jeste dalsi kacerky :-) Mam radost, ze je nas vic :-) Btw: Davate do kesek svoje vytvory??? Ja tvorim raw stehem skoro logo geocachingu. Jo a existuje i koralkova keska :-) http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=36439d2e-72b6-41b4-9c99-d59954616184 nema s tim nektera z vas neco spolecneho?

já určitě ne teprve plánujem založit kešku ale asi na karvinsku tam jich moc není a přece jen tam jezdím často :D


Můj synovec z Karviné je aktivní kačer....minulý týden tady byl a nalovil jich tady asi 8, je to docela fajn zábava
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod tajemny-poutnik » stř 12. srp 2009 11:32:33

ono zába vá to je hlavně když se sejde na jednom místě víc kačerů a každej čeká až si to ti ostatní odlovní, nebo kaška ukrytá na frekventovaném místě je taky vtipná člověk musí dávat pozor aby byl nenápadný a pak si při tom připadá jako nějakej mafián, nebo zábavný je chodit pořád do kolečka hledat a hledat a při tom na to celou dobu koukáte a prostě to člověku nedojde *rofl1*
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Meg » stř 12. srp 2009 11:41:54

tajemny-poutnik píše:ono zába vá to je hlavně když se sejde na jednom místě víc kačerů a každej čeká až si to ti ostatní odlovní, nebo kaška ukrytá na frekventovaném místě je taky vtipná člověk musí dávat pozor aby byl nenápadný a pak si při tom připadá jako nějakej mafián, nebo zábavný je chodit pořád do kolečka hledat a hledat a při tom na to celou dobu koukáte a prostě to člověku nedojde *rofl1*


Jj *rofl1* V zimě jsme byli s přítelem lovit jednu cacheku - nebyla zrovna na frekventovaném místě, ale přece jenom tam občas někdo projde.. Kousek od místa, kde měla být schovaná se objímal nějakej pár u auta, tak jsme si řekli, že zatím něco nafotíme, a počkáme, až odjedou.. Jenže oni se tam objímali asi hodinu, což už bylo fakt docela divný :lol: A pak nám došlo, že jsou tam možná taky "na lovu" - a taky že jo, ještě ten den se zalogovali *rofl1*
Fairytales are more than truth: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be defeated.
Uživatelský avatar
Meg
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát 26. čer 2009 10:51:57
Bydliště: Plzeň

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod tajemny-poutnik » stř 12. srp 2009 11:52:10

no nám se stalo že v Brně v Lužáneckým parku se objevila nová keške tak jsme vyrazili kousek od ní jsme pozorovali už dva podivný lidi jak koukáj na GPS nebo mobil a zajímavě bloudí tak nám došlo že to jsou kačeři a že ji šli taky odlovit pak kousek od kešky na lavičce seděli další dva a zapisovali se už na web přes mobil no my jsme to vzdali a řekli si že v takovým provozu to nejde.

jinak dobra keška je u vaňkovky na parkovišti místo je střeženo kamerou, hned vedle kancl s prosklenou zdí jako vytrýna, kde pořád někdo sedí i o víkendu, je to vedle cesty naproti zvonařka a pak se snažte být nenápadní *rofl1* tu jsme taky vzdali jelikož ve dne je to dost nemyslitelné ji odlovit a být nenápadný tam jsem si fakt připadala jak mafián :mrgreen:
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Meg » stř 12. srp 2009 12:11:11

tajemny-poutnik píše:no nám se stalo že v Brně v Lužáneckým parku se objevila nová keške tak jsme vyrazili kousek od ní jsme pozorovali už dva podivný lidi jak koukáj na GPS nebo mobil a zajímavě bloudí tak nám došlo že to jsou kačeři a že ji šli taky odlovit pak kousek od kešky na lavičce seděli další dva a zapisovali se už na web přes mobil no my jsme to vzdali a řekli si že v takovým provozu to nejde.

jinak dobra keška je u vaňkovky na parkovišti místo je střeženo kamerou, hned vedle kancl s prosklenou zdí jako vytrýna, kde pořád někdo sedí i o víkendu, je to vedle cesty naproti zvonařka a pak se snažte být nenápadní *rofl1* tu jsme taky vzdali jelikož ve dne je to dost nemyslitelné ji odlovit a být nenápadný tam jsem si fakt připadala jak mafián :mrgreen:


Jednou se nám stalo, že jsme šli odlovovat a tam nějakej pán s takovym tim skoro metrovym Garminem s obří anténou (GPS) - copak tam asi dělal? *rofl1*
Fairytales are more than truth: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be defeated.
Uživatelský avatar
Meg
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát 26. čer 2009 10:51:57
Bydliště: Plzeň

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod tajemny-poutnik » stř 12. srp 2009 12:35:39

hlavně že funguje :D
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod t.tel » čtv 13. srp 2009 8:38:09

Můj drahý je aktivní kačer -- přivedli je k tomu ve skautu. Už jsem si zvykla, že na výletě se musí vždy vybrat aspoň nějaká keš, a že je dobré si je aspoň přečíst na netu, protože v okolí bývá něco, co stojí za vidění. Ale fakt nesnáším to hledání po skalách a hromadách kamenů a tak. Takže to většinou vypadá tak, že přijdeme na místo, já si někde sednu, a přítel hledá okolo jak blb. A dopadne to buď tak, že já najednou uvidím, a na první pokus sáhnu na to správné místo, zatímco on stále hledá jak blb, nebo to on vytrvalým hledáním objeví, nebo to nenajdem. Mám ale celkem ráda multiny, nebo keše s nějakou hádnkou, šifrou, nebo tak něco.
Produkty Microsoftu jako jako arogantní gentlemani: myslí si, že ví mnohem lépe než my, co právě potřebujeme, a poskytnou nám to bez předchozího varování.
Uživatelský avatar
t.tel
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 10. čer 2009 8:55:26
Bydliště: Hradec Králové, přechodně Praha-Trója

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Terezka » sob 15. srp 2009 22:50:50

MÁM SVOU PRVNÍ BEDNIČKU *jump*
jdu hledat další, děkuji za cenné odkazy
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Ledni-medvidek » stř 26. říj 2011 17:27:21

lehce opraším téma
tak jsem do toho spadla už i já! :-) korálky a kešky :lol:
napadlo me, co udelat event? přišel by někdo?
a pokud jo, jsou nejaka pravdila pro jeho vytvoření? ;)
a challange si muzu udelat taky podle sebe nebo jsou pravidla? kuju za odpoved *wave*
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Terezka » úte 01. lis 2011 14:24:01

Ledni-medvidek píše:lehce opraším téma
tak jsem do toho spadla už i já! :-) korálky a kešky :lol:
napadlo me, co udelat event? přišel by někdo?
a pokud jo, jsou nejaka pravdila pro jeho vytvoření? ;)
a challange si muzu udelat taky podle sebe nebo jsou pravidla? kuju za odpoved *wave*

tak na event se dá říct žádný pravidla nejsou - musí být "veřejně přístupný všem uživatelům" - tzn. nesmí to být - Ahoj, sejdeme se Petr, Lucka, Olina a Hana na kopci za městem - nikdo jiný tam nemůže přijít :)
a challange jde vytvořit jenom PM uživatelům - teda co jsem četla poslední pravidla cca před měsícem :)
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Hledání krabiček

Příspěvekod Gwen » stř 09. lis 2011 21:07:24

Ledni-medvidek píše:lehce opraším téma
tak jsem do toho spadla už i já! :-) korálky a kešky :lol:
napadlo me, co udelat event? přišel by někdo?
a pokud jo, jsou nejaka pravdila pro jeho vytvoření? ;)
a challange si muzu udelat taky podle sebe nebo jsou pravidla? kuju za odpoved *wave*


Myslíš jako korálkovací event? No, kdyby byl někde v dosahu, tak proč ne? *thup*
Uživatelský avatar
Gwen
 
Příspěvky: 120
Registrován: pon 25. led 2010 19:41:07


Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků