Kolik tu máme tanečnic?

Volný pokec na libovolné téma

Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Sigel » úte 09. říj 2012 15:51:51

V tématu "kdy korálkujete?" jsem našla několik zmínek o tanci, tak by mě zajímalo, kolik je tu na fóru tanečnic a jakým stylům se kdo věnuje?
Já provozuju velmi rekreačně (jsem totální dřevo, tanec mi nejde, ale baví mě, navíc když se nehýbu, tak stůňu a sporty nemám ráda) bollywood a tribal fusion.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod stehlik » úte 09. říj 2012 19:20:49

Já sice nejsou moc vidět na fóru, ale jsem tu taky ;-), a věnuji se tancům společenským, konkrétně standardním :-)
stehlik
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 13. úno 2012 12:58:18
Bydliště: Zlín, Brno

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod jilinka » úte 09. říj 2012 23:07:49

už se těším, za týden nám začínají s manželem zlaté taneční... takže standardní nabídka - standard + latina,
pro zábavu, žádný vrcholový souboje, prostě společenská událost, v zimě vymetáme plesy
co nás zaujalo jinak, je salsa a bacchata. Ale jak není čas na korálkování, tak na toto už vůbec ne, jednou týdně je tak akorát. Max. podruhé někdy v sobotu.
jilinka
 

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod martinadk » stř 10. říj 2012 9:26:27

*applause* hezký téma
já teď už netancuju, ale dřív to bylo něco jiného ... začínala jsem v tanečních *jump* kde si mě vyhlídli z tanečního klubu a já začala trénovat - hlavně standart. do roka jsme měli C :D byly to hezký časy a krásný jsou vzpomínky ..taneční partner pak ale začal podnikat...no a já toho pak taky nechala :(
málem bych zapomněla - před dětma ještě 2roky orien. tance - s lektorkou která pocházela někde z uzbekistánu či kýho čerta :D to byla nádhera. pak šla pryč a po ní nás měla baletka - no co k tomu dodat :twisted: to byl konec
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Kerolajna » stř 10. říj 2012 10:27:30

No vida, taky tančím tribal fusion, druhým rokem... předtím jsem dělala pár let obyč orient a zkoušela jsem i bollywood, ale ten nějak nesplnil má očekávání. Zvažuju, že si k tribalu ještě ten orient zase přihodím, abych to úplně nezapomněla, no co si ale budu muset přihodit stoprocentně je nějaká ta jóga, protože moje svaly tuhnou rychlostí blesku. :lol:
Uživatelský avatar
Kerolajna
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Brno
Úroveň: Středně pokročilá, konstruktivní kritika vítána :)

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Sigel » stř 10. říj 2012 13:49:00

Kerolajna píše:No vida, taky tančím tribal fusion, druhým rokem... předtím jsem dělala pár let obyč orient a zkoušela jsem i bollywood, ale ten nějak nesplnil má očekávání. Zvažuju, že si k tribalu ještě ten orient zase přihodím, abych to úplně nezapomněla, no co si ale budu muset přihodit stoprocentně je nějaká ta jóga, protože moje svaly tuhnou rychlostí blesku. :lol:

Ha? Tak to mně na svaly právě nejlíp funguje ten tribal... Každý má ale tělo nastavené nějak jinak... Na bollywood mám skvělou lektorku (vlastně tu samou, co na tribal), děláme takovou hodně dynamickou formu, vím, že kdo se u nás byl podívat a měl zkušenosti jinde, tak se divil a nestačil, prý jinde je to mnohem klidnější. Možná proto Ti nehověl?
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Kerolajna » stř 10. říj 2012 16:44:44

Sigel píše:Ha? Tak to mně na svaly právě nejlíp funguje ten tribal... Každý má ale tělo nastavené nějak jinak... Na bollywood mám skvělou lektorku (vlastně tu samou, co na tribal), děláme takovou hodně dynamickou formu, vím, že kdo se u nás byl podívat a měl zkušenosti jinde, tak se divil a nestačil, prý jinde je to mnohem klidnější. Možná proto Ti nehověl?


Jo to nevím, možná mi nesedla lektorka, čekala jsem přesně to, co se vyskytuje v bollywoodských filmech (mou hlavní motivací tenkrát byla píseň Dola re dola z filmu Devdas :lol: ) a ono to bylo takový... já nevim... něco mezi "paci paci pacičky" a "hlava ramena kolena palce" :D Samozřejmě chápu, že se začíná tím nejjednodušším, ale fakt mě to tenkrát nebavilo, možná by to v jiném kurzu bylo lepší, nevím.

S těmi svaly to mám asi tak, že tribal jednou týdně mi prostě nestačí na to, abych do dalšího tančení vydržela v neztuhlém stavu a přece jen si říkám, že by bylo lepší, kdybych se mohla víc zaobírat třeba choreografií a ne čekat pomalu víc jak půlku lekce na to, až se mé tělo uráčí cítit protaženě a ten tanec začne i nějak vypadat. :D A zatím všechny zkušenější tanečnice TFka doporučují jógu, že je na toto ideální, tak to nejspíš zkusím, i když mě toto "tělocvičnové" cvičení nikdy moc nebavilo.
Uživatelský avatar
Kerolajna
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Brno
Úroveň: Středně pokročilá, konstruktivní kritika vítána :)

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Teri » stř 10. říj 2012 20:43:48

Tyjjo, tak jsem si ten tribal fusion musea najít - vůbec jsem netušila co si pod tím představit... :mrgreen: Vypadá to trošku jako trhaný břišní rozšířený na celý tělo - nekterý ty tanečnice jsou teda hustý! *thup*
Já osobně se poměrně dost aktivně věnuju tancům irským, takže něco úplně jinýho :)
Uživatelský avatar
Teri
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 12. čer 2009 9:30:10
Bydliště: Praha - Strašnice
Úroveň: relativně pokročilá v šití, kritiku si ráda přečtu :-)

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Mayim » úte 16. říj 2012 21:15:45

na začátku října jsem začala svoji jedenáctou sezónu izraelských lidových tanců (jednotlivé sezóny se od sebe lišily intenzitou, byly roky, kdy jsem se dostala párkrát do roka a v létě pravidelně na seminář), z toho třetí v Praze. Je to spíš takové rekreačně-setkávací, ale je to fajn. Navíc díky tancům jsem se před deseti lety (tehdy v Liberci) dostala k hebrejštině, vystudovala jsem ji a dnes se jí živím.
Jinak pokukuju po spoustě dalších stylů (ale na spoustu z nich bych potřebovala být pohybově, ale hlavně výrazově - neumím se odvázat - někde jinde...) - letos jsem chtěla začít Lindy Hop (swing), ale časově jsem nestíhala, líbil by se mi step nebo clogging (i když clogging asi víc, přece jen jsem na country vyrostla), ale nejsem si jistá, co by mi na to řekla kolena. Orient bych někdy chtěla aspoň zkusit, třeba bych si mezi tím našla styl, který mi sedí. A na druhou stranu bych chtěla zkusit řecké kruhové tance, ale i něco ze středoevropského folklóru (jsem šáhnutá přes Polsko, tak bych to asi směřovala tam...)
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod mifulinka » pát 26. říj 2012 16:23:58

Tak já tancuju jazz a modern dance. A všem, kdo se tady věnuje orientu nebo tribalu, smekám ;) na tohle jsem uplné dřevo :D
Uživatelský avatar
mifulinka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pon 30. srp 2010 12:21:05
Bydliště: přechodně Jihlava
Úroveň: Příjímám veškerou upřímnou kritiku

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod prizracna.bytost » pon 29. říj 2012 5:45:55

Tanec? Já taky... ale už sem musela opustit takové ty tance, na které jsou potřeba dva. Manžel naprosto odmítá. Tak sem se dala na dráhu orientu a flamenca. Nejsem v tom žádnej odborník... tak pro radost.
Uživatelský avatar
prizracna.bytost
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob 23. črc 2011 18:40:06

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod jilinka » pon 29. říj 2012 17:15:22

tak a dnes jdem s manželem zas do tanečních, začínaly už před 14 dnama, ale my jsme byli na dovolené, takže se už těším. Po celých prázdninách nebudu zas už nic asi umět
jilinka
 

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Likra » pon 29. říj 2012 17:49:36

Jejda, izraelské tance bych si chtěla zatančit. Před několika lety jsem byla vržena do víru těchto tanců na mezinárodním folklorním festivalu (hodně let jsem tančila ve valašském souboru a hrála v cimbálovce ) a moc se mi ty izraelské tance líbily. Teď chodíme několik let s manželem pravidelně do tanečních pro dospěláky. Ráda mám jazzovou a swingovou muziku, jiwe a latinu vůbec.. Poslední dobou mne už několik let láká argentinské tango, velice ráda bych se ho chtěla naučit, ale u nás není pořádně kde. Orientálním tancům jsem se věnovala jen asi dva roky, bylo to moc fajn, ale když se rozjede parádní čardáš... mňam...
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Avlin » stř 20. bře 2013 8:00:59

Tak to ja jsme tanci propadla uz od dětství. Nejprve přípravky na balet ale to jsem byla hodně malá a potom uz jsem se dostala ke klasictejšim tancům. V rámci taneční přípravky jsme tančily různe skupinové choreografie. Pak asi ve 13 letech jsem zacala tančit závodně a v juniorech jsem tančila několik let, v pubertě to ale mého tanečního partnera přestalo bavit a s klasickým tancem byl na pár let konec. Stejně mi to nedalo a v naši taneční škole jsme chodila do skupinových choreografii kde jsme trénovali všechno mozny od moderni po sambu z karnevalu. Hned po tanečních jsem potkala super kluka ze kterého se vyklubal můj přítel, který se mnpunazcal vymetat všechny plesy. A co osud nechtěl začali jsme spolu tančit a po chvilce kdy jsme tančila jen tak pro sebe se vyklubaly Hobby soutěže a ted uz nás čekání registrované soutěže s kterymi začínáme od příštího týdne takže me čeká spousta prace s výmýšlenim šperků k soutěžním satům. Něco už mám ale co bych to byla za korálkářku kdybych měla jen jedny šperky *wave*
Avlin
Avlin
 
Příspěvky: 234
Registrován: stř 09. bře 2011 9:13:57
Bydliště: Hradec Králové
Úroveň: Myslím si že alespoň pokročila tedy v to doufám

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Stepule » pát 22. bře 2013 8:35:06

Dneska po ránu jsem měla na náledí zaděláno na break dance, ale to se asi nepočítá...
:D
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod mnaaauu » pát 22. bře 2013 21:27:51

Stepule píše:Dneska po ránu jsem měla na náledí zaděláno na break dance, ale to se asi nepočítá...
:D


:D :D :D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD já bych to počítala a ocenila )))))))) tenhle tanec taky ovládám :D a pak tanec Svatého Víta ))))))))))))))))))
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Kolik tu máme tanečnic?

Příspěvekod Anavi » sob 23. bře 2013 5:10:22

já se věnovala modernímu orientu, ale od císaře mám potíže se zády, takže teď netančím, než mi to ortoped zase dovolí
Uživatelský avatar
Anavi
 
Příspěvky: 229
Registrován: pon 27. čer 2011 13:11:34
Bydliště: Oslavany
Úroveň: začátečník, přijímám konstruktivní kritiku i pochválení


Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron