Společenské hry

Volný pokec na libovolné téma

Společenské hry

Příspěvekod Leniccka » pon 07. kvě 2012 17:27:46

Ahoj, :) hrajete společenské deskové hry? :) Jaké jsou vaše nejoblíbenější? Chtěli bychom pro doma něco nového, tak jsem se chtěla poptat, která vede u vás. :)
"Je krásné být bohatý, je krásné být silný, ale nejkrásnější je být milován spoustou přátel."
http://www.pinterest.com/leniccka
Uživatelský avatar
Leniccka
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv 23. pro 2010 11:16:44

Re: Společenské hry

Příspěvekod TRZ04 » pon 07. kvě 2012 18:40:03

My s manželem nejradši hrajeme Sázky a dostihy. A nebo na chatě máme Monopoly. Ke svatbě jsme dostali Cestu manželstvím, tak jsme to nedávno taky prubli. Docela jsme se u toho nasmáli a dokonce se i něco dozvěděli (např, že chceme oba novou skříň :D ) Holky v práci si chválí Aktivity, ale to neznám osobně.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Společenské hry

Příspěvekod Kriss » pon 07. kvě 2012 18:55:59

My společenské hry milujeme, přítel teda spíš ty karetní, takže ten má oblíbené 6 bere, Fazole, karetní verze Ubonga, já můžu doporučit Myši v čokoládě.
Jinak klasickou společenskou hru jsem naposledy hrála Cluedo a je to fantastická detektivka, moc se nám to líbílo.
Máme i dětskou verzi Osadníci z Katanu a Česko a obě moc pěkné.
Hlavně když se vás zeptají kde ležel Rákosníčkův rybník Brčálník a správná odpověd je za mlhou hustou, že by se dala krájet ... a možná ještě dál *rofl1*
Fakt jsme se u toho nasmáli.
Tak přeju šťastnou ruku, ono je to těžké koupit něco o čem člověk neví jaké to bude, obzvlášť když je to dneska tak drahé *wave*
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Společenské hry

Příspěvekod Leniccka » pon 07. kvě 2012 19:24:54

Activity určitě zkus! Ty jsou skvělý.
Myši v čokoládě znějí fakt lákavě :D A Cluedo, už jen ten název je dobrej. dík, mrknu na ně. :)
"Je krásné být bohatý, je krásné být silný, ale nejkrásnější je být milován spoustou přátel."
http://www.pinterest.com/leniccka
Uživatelský avatar
Leniccka
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv 23. pro 2010 11:16:44

Re: Společenské hry

Příspěvekod PetraCh » pon 07. kvě 2012 20:47:29

My máme nejradši-karetní Ligretto a UNO a samozřejmě Aktivity a teď od Vánoc nově Tabu a Český film. Kamarádka má takové stavění železničních tratí, ale nevím jak se to jmenuje - snad Train?
Uživatelský avatar
PetraCh
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 25. čer 2009 21:23:34

Re: Společenské hry

Příspěvekod Hroška » úte 08. kvě 2012 8:46:11

PetraCh píše:My máme nejradši-karetní Ligretto a UNO a samozřejmě Aktivity a teď od Vánoc nově Tabu a Český film. Kamarádka má takové stavění železničních tratí, ale nevím jak se to jmenuje - snad Train?


tuhle sme hrali s partou "trans america" (existuje i "trans europa") a tam se tez stavi zeleznicni trate, neni to ono?
jinak my doma hrajem Cesko a Scrabble
jinak pokud chces nektere hry jenom vyzkouset a pak se teprve rozhodnout o nakupu doporucuji ruzne kluby kde se daji zahrat (treba za nejaky poplatek - napr http://www.paluba.cz/, nebo dokonce sme byli v kavarne "krasny ztraty" a tam je pujcovali zdarma)
jinak byla celkem zajimava "Citadela", "Postovni kuryr" a docela vtipna je hra "Quarto" ... je to takovy zajimavy upgrade klasickych piskvorku jen ma clovek drevene figurky ktere mohou byt male/velke, svetle/tmave atd. a muze se hrat v ruzych variantach (nektere z nich jsou opravdu psycho)
z karetnich je pak super "Bang!", ale doporucuju spis pro vetsi pocet lidi - tak 5-8 myslim pro tu zakladni variantu, nevim jak je to s rozsirenii.. je sice mozne hrat i ve ctyrech, ale je to takove divne...
Uživatelský avatar
Hroška
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 591
Registrován: úte 30. čer 2009 17:45:13
Bydliště: Praha/Albr. n. Orl. (u HK)

Re: Společenské hry

Příspěvekod Kriss » úte 08. kvě 2012 10:25:45

Hroška píše:
PetraCh píše:My máme nejradši-karetní Ligretto a UNO a samozřejmě Aktivity a teď od Vánoc nově Tabu a Český film. Kamarádka má takové stavění železničních tratí, ale nevím jak se to jmenuje - snad Train?


tuhle sme hrali s partou "trans america" (existuje i "trans europa") a tam se tez stavi zeleznicni trate, neni to ono?
jinak my doma hrajem Cesko a Scrabble
jinak pokud chces nektere hry jenom vyzkouset a pak se teprve rozhodnout o nakupu doporucuji ruzne kluby kde se daji zahrat (treba za nejaky poplatek - napr http://www.paluba.cz/, nebo dokonce sme byli v kavarne "krasny ztraty" a tam je pujcovali zdarma)
jinak byla celkem zajimava "Citadela", "Postovni kuryr" a docela vtipna je hra "Quarto" ... je to takovy zajimavy upgrade klasickych piskvorku jen ma clovek drevene figurky ktere mohou byt male/velke, svetle/tmave atd. a muze se hrat v ruzych variantach (nektere z nich jsou opravdu psycho)
z karetnich je pak super "Bang!", ale doporucuju spis pro vetsi pocet lidi - tak 5-8 myslim pro tu zakladni variantu, nevim jak je to s rozsirenii.. je sice mozne hrat i ve ctyrech, ale je to takove divne...



Jo jo Citadela taky dobrá *thup*
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Společenské hry

Příspěvekod mifulinka » úte 08. kvě 2012 11:26:12

Tak třeba takovou tu klasiku jako Dostihy a sázky nebo Monopoli. Ale poslední dobou jsme s partou docela často hráli Times up, skvělá hra a opravdu se přitom člověk nenudí. No pak Ubongo, Activity a z karetních - střelené kachny nebo Bang! (ale tu jedinou jsem do teď nepochopila :D)
Uživatelský avatar
mifulinka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pon 30. srp 2010 12:21:05
Bydliště: přechodně Jihlava
Úroveň: Příjímám veškerou upřímnou kritiku

Re: Společenské hry

Příspěvekod mave » úte 08. kvě 2012 12:13:08

taky doporučuji Activity (to je ale spíš pro více lidí, respektive, čím více lidí, tím větší zábava), Dostihy a sázky, z karetních již zmíněnou Citadelu. Doma máme ještě Evropa - otázky a odpovědi, ale to je už pro ty větší a je to fakt o znalostech. Naší oblíbenou je ale Jungle Speed - nevím, jestli se dá vůbec ještě sehnat. Další fajn karetní hrou je Dixit - na každé kartě je unikátní obrázek. Všechny karty se rozdají mezi hráče a ti si mezi sebou střídají roli vypravěče. Vypravěč ze svých karet vybere jednu a tu popíše nějakým heslem. Na ono heslo i ostatní ze svých karet musí vybrat odpovídající kartu a úkolem ostatních je odhalit tu původní, vypravěčovu kartu.
Pro volnou chvíli jsou dobré jsou i Černé historky nebo Blafuj :)
Uživatelský avatar
mave
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 20. zář 2010 20:31:45
Bydliště: Ostrava
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku

Re: Společenské hry

Příspěvekod Kriss » úte 08. kvě 2012 18:50:17

mifulinka píše:Tak třeba takovou tu klasiku jako Dostihy a sázky nebo Monopoli. Ale poslední dobou jsme s partou docela často hráli Times up, skvělá hra a opravdu se přitom člověk nenudí. No pak Ubongo, Activity a z karetních - střelené kachny nebo Bang! (ale tu jedinou jsem do teď nepochopila :D)


Můžu se zeptat o čem jsou ty Střelené kachny, několikrát už jsem o nich uvažovala, ale nakonec nekoupila.
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Společenské hry

Příspěvekod mifulinka » úte 08. kvě 2012 19:54:17

Kriss píše:
mifulinka píše:Tak třeba takovou tu klasiku jako Dostihy a sázky nebo Monopoli. Ale poslední dobou jsme s partou docela často hráli Times up, skvělá hra a opravdu se přitom člověk nenudí. No pak Ubongo, Activity a z karetních - střelené kachny nebo Bang! (ale tu jedinou jsem do teď nepochopila :D)


Můžu se zeptat o čem jsou ty Střelené kachny, několikrát už jsem o nich uvažovala, ale nakonec nekoupila.


Taková strategická oddechovka :) Každý hráč si vylosuje barvu kachen, ale spoluhráči neví jakou barvu kdo má. Na stole je balíček s kachnama a šest z nich se dá vedle sebe (v průběhu hry se budou díky akčním kartám měnit) a cílem je "postřílet" kachny spoluhráčů a zachránit co nejvíc svých pomocí akčních karet.
Tak doufám, že jsem to vysvětlila srozumitelně, protože já pravidla her vysvětlovat neumím :D :D
Uživatelský avatar
mifulinka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pon 30. srp 2010 12:21:05
Bydliště: přechodně Jihlava
Úroveň: Příjímám veškerou upřímnou kritiku

Re: Společenské hry

Příspěvekod martinadk » stř 09. kvě 2012 8:21:20

zkus se zeptat ve vaší knihovně - u nás nějaké společenské hry normálně půjčují *wave*
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Společenské hry

Příspěvekod Leniccka » čtv 10. kvě 2012 19:25:46

Moc všem děkuju, určitě nějaký alespon zkusim. Hráli jsme s karádkou hru Jak nedostat infarkt, tak zatím možná zvolím tuhle. Je to o tom, že nesmíte umřít. Ale moc dík za nápady. :)
"Je krásné být bohatý, je krásné být silný, ale nejkrásnější je být milován spoustou přátel."
http://www.pinterest.com/leniccka
Uživatelský avatar
Leniccka
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv 23. pro 2010 11:16:44

Re: Společenské hry

Příspěvekod Bajkiii » pát 11. kvě 2012 0:23:53

Ahojky, společenské hry mám moc ráda! Jak již bylo řečeno, pro více lidí je skvělý Bang!, je to sranda, která se mě neomrzela, nebo Activity, já jsem hrála Activity 2. Jinak jsem začínala s Osadníky z Katanu ve verzi pro dva hráče, super hra, Carcassonne Objevitelé je takový jednoduchý, nenáročný, ale taky dobrý, potom Poštovní kurýr, kdy se staví cesty mezi městy a lehce se pochopí, a moje asi neoblíbenější byla Agricola. Je to teda dost složitý na pochopení, ale za to je to fakt hra s mnoha možnostmi a hodně na přemýšlení. Hrála jsem ji teda jen ve dvouch a upřímně ve více lidech to musí být mazec! A taky zabere hodně místa. Potom je ještě taky fajn Dominion, kde je více verzí hry, neboli si můžete vybrat, s kterými typy karet budete hrát, takže je to taky takové variabilní. Jinak doporučuji stránky hrajeme.cz, kde je možnost si pročíst, o čem hra je, počty hráčů, hodnocení her a samozřejmě komentáře. ;) A úplně jsem zapomněla na Želví závody, které jsem hrála u kamarádky, což je fakt jednoduchá hra, ale je to sranda, kdy nesmíte dát najevo, která z želviček je ta vaše a potom ještě Ticket to Ride, což už tu taky padlo a pak myslím, že se to jmenovalo Potrubní cesta, či tak nějak, ale to je hra vyžadující hodně místa, takže třeba na zemi.
Uživatelský avatar
Bajkiii
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 31. črc 2009 22:12:55
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Společenské hry

Příspěvekod jilinka » pát 11. kvě 2012 17:08:23

Miluju Bang, hlavně, když se sejde víc lidí...
jinak jsem toho moc nezkoušela, protože Bang prostě vede :)
a když je míň času nebo lidí, tak ještě hrajem Coloretto, to je jen krátká blbinka - karetní
jilinka
 

Re: Společenské hry

Příspěvekod ivusa » pát 11. kvě 2012 18:09:01

no já miluju Carcassone, je to jednoduchý a nikdy stejný...pak pro dva není špatná hra Jambo (karetní hra co mastíme se synem), Cluedo je zase dobrý pro víc lidí ..no ale takovej poker nebo prší taky není k zahození.... *rofl1* *rofl1* *rofl1*
Uživatelský avatar
ivusa
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 19. čer 2009 6:12:02
Bydliště: Moravská Třebová
Úroveň: no trochu jsem pokročila a momentálně tak nějak přešlapuju na místě

Re: Společenské hry

Příspěvekod prizracna.bytost » úte 05. čer 2012 22:43:42

Ahoj, my jsme taky hráči... máme rádi takové ty strategické záležitosti... a často to hrajeme i na stole (:-) pravda, na pc asi častěji... ale hrajte si, když někdo z vás dělá na směny)... No a k těm stolním hrám - my ujíždíme na Osadnících z Katanu. Každý rok nám Ježíšek nosí novou krabici s rozšířením základní hry... (co si budem povídat... mají to nehorázně drahé...)
Uživatelský avatar
prizracna.bytost
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob 23. črc 2011 18:40:06

Re: Společenské hry

Příspěvekod Gustav » ned 11. kvě 2014 13:58:18

Pro rodinu nebo partnery:
- desková: Osadníci z Katanu (80 minut)
- karetní: Malacca (piráti, sázky, tajný výběr akcí, blafování; 30 minut) nebo Citadela (stavění města, tajný výběr postav, speciální role; 60 minut)
Gustav
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11. kvě 2014 13:54:50

Re: Společenské hry

Příspěvekod Morag » sob 07. čer 2014 13:16:06

Onehdá jsme narazili na snadnou a přitom hodně zábavnou hru "Fazole".
Snadné na pochopení a proto se dobře hraje s děckama, ale pobaví se i dospělí. Pokud hledáte teda něco pro rodinu :-)

Obrázek
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40


Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron