Povolání a tvoření...

Volný pokec na libovolné téma

Re: Povolání a tvoření...

Příspěvekod Balley » ned 27. bře 2011 16:57:23

Ke mně se ruční práce lepily také od mladých let. Na ZŠ jsem hodně paličkovala, dodnes zdobívají vánoční ozdoby větvičky, co máme vždy v kuchyni. A myslím, že bych paličkovala déle, kdyby mě neučila učitelka, která mne učila (vždycky hrozně nadávala a měla čas jen na své dcery nebo jejich kamarádky). Vyzkoušela jsem si také keramiku, modelování, batikování atd. Naše rodina je hrozně sběratelsky "úchylná", takže se něco z toho možná odráží i v tvorbě s korálky. Třeba (sbírám prázdné čajové sáčky) si sáčky řadím do fólií podle odstínu barev a řadím je podle spektra od žluté, červené, fialové až po černou :lol: Také jsem si vyzkoušela výrobu svíček, šití, kdysi mě učila babička plést (mámu šít, vyšívat ani plést nebaví). Díky mému koníčku jsem vyzkoušela i čajová přáníčka (teabag folding) - největší "hnízdo" tohoto koníčku vzniklo v Nizozemí, a díky sběratelské vášni a častým výměnám se sběrateli z Nizozemí, rozumím některým slovům a dokážu si leccos přeložit. Vystudovala jsem gymnázium a teď jsem posledním rokem na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě - obor Cestovní ruch. Možná, že díky tomu si dokážu přeložit návody v cizích jazycích (prošla jsem latinou, němčinou, španělštinou, angličtinou a plánuji ještě chorvatštinu). Kromě toho, již zmíněného relaxu a supr zážitku, vidím souvislost teda jen v těch překladech stránek :) Možná, že při cestování spojím ještě s nákupem korálků :lol:
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír

Re: Povolání a tvoření...

Příspěvekod Terezka » pon 28. bře 2011 7:14:23

Tak já se v současnosti živím jako koordinátor logistiky v nadnárodní společnosti :) jinak ve volným čase (když občas nějaký je) ještě chodím provádět turisty no a v mezičase korálkuju a vyšívám a jezdím na výlety a takové ty normální koníčky :)
občas mi i v práci zbývá čas právě na tvořeníčko, hlavně o nočních směnách - případně zvládám procházet internet a studovat - teoreticky :)
no a když provádím a mám občas trochu času mezi prohlídkami, tak si korálky můžu vytáhout taky :)
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Povolání a tvoření...

Příspěvekod Anča:-) » sob 21. kvě 2011 8:06:00

Kde začít, už ve školce jsem si kromě s autíčky a různých klučičích her hrála s těma velkejma korálkama, oblíbenou činností taktéž bylo navlíkání bramborového náhrdelníku. V druhé třídě jsem dostala poznámku za to že háčkuju při hodině, v družině jsme měli korálky z Josefova dvora, tenkrát stály pár korun tak si s nimi děti mohli dělat co chtěli, tak jsem navlíkala a dokonce jsem někdy ve čtvrtý třídě vyrobila z peříček, korálků a ořechu ptáčka kterého učitelka poslala do soutěže o vánoční ozdobu a vyhrála jsem 3místo mám za to knížku krkonošské pohádky :D Jelikož jsem měla sluchovou paměť nemusela jsem se nijak moc učit na základce a dávat pozor už vůbec ne, tak jsem vždycky něco motala, háčkovala, jeden čas u mě vedly drhané náramky, ty jsem mohla totiž tahat na fotbal a vždy o poločas vytáhnout z batohu ;) Když přišly pracovní činnosti a vyšívalo se nebo se obšívali knoflíkové dirky, tak jsem vždy měla hotovo než učitelka dokončila vysvětlování jak se to vlastně dělá. Z kuchyněk mi zůstalo to že ráda vařím, ale ještě raději jím. Ovšem nejoblíbenější byli dílny, sice jsme je moc dlouho neměli protože přišel nástup počítačů, ale stloukat malá prkýnka mě tehdy bavilo. Nakonec přišel gympl, tam už sem se začala stresovat a tak jsem se vrátila ke korálkům. Naši mi koupili nějakou knížku s drátovanými zvířátky a tkanými náramky a na konci byl náhrdelník, mamce se moc líbil tak jsem ho vyrobila a začala jsem se koukat po internetu, našla jsem stránky původně ke starému foru a tam spoustu návodů, něco jsem zkusila a sklidilo to úspěch. Po čase mnou bylo objeveno i forum ke stránkám a to už mne nic nemohlo zastavit, přičuchla jsem k novým technikám a vzala do ruky kleště a drát, moc mi to připomínalo dílnu ze školy. Teď přišla vysoká škola, jsem na přírodovědné fakultě UK v Praze a korálky mám stále jako odreagování i teď před zkouškama, vždycky si přečtu kus virologie a pak něco tvořím a takhle to střídám. Vždy toho nejvíc udělám o zkoušky. Momentálně pracuju na suchozemských plžích přesněji řečeno na jejich ulitách a když jsem se setkala s holkou co jí mám jako konzultantku věřte nebo ne, ale také korálkuje a to na plžích dělá jen hrstka lidí na fakultě, asi se ty podobní lidé prostě přitahují. Shrnuto, od mala korálkuji, háčkuji, vyšívám, pletu, maluju, momentálně keramikuju a zkouším nejrůznější ruční práce ;)
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Povolání a tvoření...

Příspěvekod Mili » pát 03. čer 2011 9:16:02

Ke korálkům jsem tíhla už v dětství zhruba tak asi kolem 5 třídy a pak je odložila a dlooouho nenašla.Udělala jsem si sociálněsprávní činnost, což je humanitní studium. Vždy jsem tíhla k hudbě, zpěvu, ke hře na hudební nástroje(flétna,kytara,varhany), ale když se mě mamka snažila naučit háčkovat či plést tak to nee, ale vyšívat ano. Jako slepý k houslým jsem se dostala k navrhování oděvů, kresbě, šití a celkovému tvoření jakéhokoliv oblečení. Právě po tomto studiu jsem ani nevím proč o prázdninách vytáhla korálky a znova to začlo *rofl1* Zjistila jsem že už dokáži dělat hezčí a lepší věci než jen kytičky na vlasci a náramky na stávku a dostala jsem se až ke korálkovému šití. Pak jsem se ještě dala na ekonomický obor-podnikání ekonomie a tam se moje tvoření začalo slušně rozvíjet. Povolání na stálo jsem ještě neměla, ale brigádně jsem dělala zatím asistentku managerům a ředitely, ale u čeho následně skončím to fakt netuším. Jinak mám blízko ke všemu tvoření-maluji na trička, tvořím z čajových pytlíčků, šiju na stroji, dělám brože z látek, tvořím přáníčka a táhne mě jakákoliv dekorace...Zjistila jsem že jsem celkem i technický typ, informační technologie mě hodně zajímají. Dost mě pobavilo že někdo si své tvoření počítá a musí tam mít jistá čísla(to já bych se z toho zcvokla-matiku jsem vždy neměla ráda)ale na druhou stranu jsem hodně pravidelná a to se kolikrát odráží v mém tvoření *jump*
Uživatelský avatar
Mili
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob 26. zář 2009 23:42:21
Bydliště: Praha 7-Holešovice
Úroveň: Mírně pokročilá; ráda přijmu pochvalu, rady i kritiku;-)

Re: Povolání a tvoření...

Příspěvekod Moreanne » úte 07. čer 2011 14:20:07

Já se přiznám, že jsem korálky objevila (na poměry tohoto fóra) docela nedávno, asi před rokem a půl... Možná právě moje profese byla důvodem, proč jsem nikdy nic takového nemusela vyhledávat - jsem vystudovaná grafička, takže té kreativity jsem si dost užívala už od začátku střední školy. No a když ze sebe člověk musí kreativní nápady plivat v práci jak na běžícím pásu, tak už to doma nevyhledává :D ale zhruba před rokem a půl jsem si řekla, že bych se do něčeho takového, jako jsou korálky, moha pustit a docela mě to baví :D
Uživatelský avatar
Moreanne
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 22. dub 2011 10:26:58
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků