svatební veselí

Volný pokec na libovolné téma

svatební veselí

Příspěvekod TRZ04 » sob 08. led 2011 19:23:40

Zdravím korálkářky...ráda bych si přečetla nějaké pěkné zprávy ohledně Vašich svateb, příprav, zásnub, či jen představ, jak by to jednou vypadalo. Zajímají mě Vaše zvyky, roznáška výslužky a cokoliv, co Vás napadne a budete mi to chtít říct. :D
Já dostala na Silvestra skleničku šampáňa s krabičkou s prstýnkem a se slovy, abych příštího Silvestra mohla slavit jako mladá paní. Ačkoliv jsem si to moc přála, tak překvapení to bylo veliké a teď začínám zařizovat. Jak to postupně zjišťuju, tak mě hlavně děsí ty přípravy a ty ceny. Už máme termín na 13.8., místo a šaty mám zamluvené. Ačkoliv se to stydím i vyslovit, tak si k šatům zřejmě půjčím i korálky. Byla jsem pevně přesvedčená, že si je udělám sama, ale když mi je při zkoušce paní dala na krk...tak to vypadalo perfektně a já bych je zřejmě těžko sháněla (Teda pokud někdo neví, odkud na netu objednat takové ty kamínky-průhledné bílé, co mají zespod dva kolmé tunýlky na provlečení lanka).
Ceny prstýnků mě dostaly do kolen. Budeme malá svatba. Na hostinu do 15 lidí a po hostině domů...Předběžně jsem to už spočítala skoro na 30 000 a to tam není započítán fotograf, cukroví, oznámení a prstýnky.
Těším se na Vaše zkušenosti... ;)
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: svatební veselí

Příspěvekod Hroška » sob 08. led 2011 20:17:00

http://www.koralky-glamour.cz/sortiment ... exruze-87/

http://www.ceske-koralky.cz/zbozi/5095- ... azehlovaci

http://www.fler.cz/zbozi/extra-ruze-nas ... 7989?col=6

tady nejake odkazy na ty koralky :)
(dá se to hledat jako extra ruze nasivaci nebo nekdy extra satonova ruze)
ale bacha na velikost.. mam doma takovy malinky (rekla bych tak 2,5 - 3 mm) a je to fakt maly.. lanko neprojde.. ale temi vetsimi ano :)

jinak samozrejme gratuluji :) a preji at vse probehne v ramci moznosti v klidu :)
vlastni zkusenosti zatim nemam, takze poradit bohuzel nemohu :)
Uživatelský avatar
Hroška
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 591
Registrován: úte 30. čer 2009 17:45:13
Bydliště: Praha/Albr. n. Orl. (u HK)

Re: svatební veselí

Příspěvekod Petulienka » sob 08. led 2011 22:42:16

My jsme v pondělí potvrdili a zaplatili obřad, v uterý jsem si vybrala šaty, ve čtvrtek oblíkla svědkyni, předběžně je zařízena restauračka, dneska jsem řešila s květinářkou kytky...

Tvůj odhad 30000 mi přijde docela nízký, já nechci nic extra žádné zbytečně blbosti, hlouposti apod., jediné co chci asi dost náročné je kytka z kal a předběžný rozpočet co jsem spočítala mě skoro porazil...

Momentálně jsme na čísle přes 15000 a máme prstýnky, moje šaty, šaty pro svědkyni a pár drobností (jako třeba stužky na vyvázky, které si dělám sama, jednu krásnou kytku jako doplněk, lampiony štěstí)

Svatba bude 23.4.

Problém je, že ať přijdeš skoro kdekoliv a řekneš slovo svatba cena věcí stoupá trojnásobně. Co se dá tak se snažím shánět jinde než po svatebních obchodech, protože různé věci (mašle na auto, celofan a podložky na koláče apod.) seženeš třeba v papírnictví o třetinu až polovinu levněji než přímo ve svatebním shopu. Kouknout můžeš třeba na http://www.beremese.cz/ tam tak nějak hledám co mě zajímá a sbírám inspiraci.

Ale já jsem zatím ve fazi příprav, takže taky budu ráda za rady těch co už to mají za sebou :)

Momentálně řeším, kdy před svatbou se posílá oznámení a jak. Budeme rozvážet koláče, ale ty se rozvážejí prý až 14 dní před svatbou a zároven s nimi je už prý na oznamení pozdě, to prý se má poslat zhruba 2 měsíce před svatbou a pak se rozvažejí prý jen koláče už bez oznámení. Máte někdo s tímto zkušenosti nebo jak jste to prováděli vy?
Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti, nemá-li řešení starosti Ti nepomohou.
Petulienka
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 30. led 2010 12:18:32
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Věčný začátečník, kritiku vítám :)

Re: svatební veselí

Příspěvekod TRZ04 » sob 08. led 2011 22:58:45

Jé, díky za odkazy. *thup* Já je sehnala v Jablonci kdysi osobně, ale mám jen růžové a zelené. Řekla bych, že ty z Českých korálků budou ty pravé. Velikostí nevím, to bych ještě okoukala a oměřila. Zkusím objednat :) Díky za info i gratulaci. ;)
A k těm koláčům...já zase při sbírání zkušeností někde četla, že někde je rozdávají v předvečer svatby, někde týden před svatbou...stejně s výslužkou (cukroví)...někde je dávají předem těm, ketří se nezvou na hostinu, někde se dávají po hostině těm, co odcházejí...no a jsem v háji, protože nevím, co mám dělat já :( Všichni v práci mě od toho předem zrazují. Doma mi zase řekli, že by babiččiny ségry (4) nepřežily, kdybych jim nedala cukroví...a děda pocházel taky z pěti dětí, takže bych musela dát i jim. Navíc prý se oznámení dává s koláči, což mi taky přijde pozdě. Poslala bych to předem.
No a co se týká financí, tak těch 30 000 počítal hlavně přítel. On by to nejradši udělal někde na ostrově a jen se svědkama. Já jsem víc realista a počítala jsem o něco víc, ale ty ceny mě fakt položily. Můžu vědět, na kolik ti sečetly kytku? To jsem zatím nezjišťovala...radši :D
Jo a gratuluju...je to sice stres, ale na druhou stranu je to pěkný stres.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: svatební veselí

Příspěvekod ecica » ned 09. led 2011 10:56:47

Předně ti gratuluji a přeji hodně štěstí a ať vám to vydrží. Já osobně nesnáším tyhle "rituály" okolo - jako je výslužka, rozbíjení talířů, společná polévka a tak. Takže na svatbu jsme jeli hromadně historickým autobusem, do hospody jsme došli pěšky (cca 200m od radnice) a obsluha měla přísmý zákaz na nás vytahovat jakékoliv svatební zvykosti. O svatbě věděla jen nejbližší rodina. Mě šla za svědka moje sestra a manželovi jeho sestra. A bylo.
Tím chci říct, že je úplně jedno kdy a komu budeš nebo nebudeš dávat výslužku nebo jestli dodržíš nebo nedodržíš nějaký rituál. Je to tvůj a ženichův den a zařiď si to tak abys ty byla spokojená a v pohodě.
Ještě jednou přeji hodně štěstí *thup*
ecica
 
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 09. pro 2010 15:57:01

Re: svatební veselí

Příspěvekod Petulienka » ned 09. led 2011 11:45:48

Jo se svatbou na ostrove ve dvou jsem taky neuspela, za to co bude stat svatba jsme mohli vzit dva svedky treba na Mauritius a byt tam i s nimi minimalne tyden...

Kytku jsem si vybrala bílé a červené kaly a má to vyjít v tom dubnu zhruba na 1000. Treba ted stoji jedna kala 150 kacek, v tom dubnu to pry bude lepsi... tak doufam ze fakt bude. Zhruba 250 kaček se počítá na kytky pro maminky, ale nemusí být jenže já si říkám když už tak mě to petikilo nezabije. Babičkám se může dát taky kytka, ale spíš jsou prý z toho nešťastné zvlast třeby ty co chodí o hůlce tak neví kam s hulkou kam s kytkou. Ja mám jednu babičku o dvou berlích takže to babičkám nic. Svědkyni máme jednu druhé je svěděk u toho se to neřeší a ta svědkyně, protože pak pomáhá nevěstě třeba s kytkama a darkama co dostane tak tra bude mít kytičkový náramek jen aby měla volné ruce a tam mi myslím počítali do 500. Na auto mi v mojem kvetinářství pujcí umělou dekoraci zdarma - může se dát i živá kytka, ale už mi těch kytek přišlo i tak dost tak jsem zvolila umělou a na stůl chci jen par jednotlivých malých vazicek s jednou kytkou. Říkala mi že do 3000 se vlezeme, ale pravdou je že tohle květinářství je naprostá bomba v cenách takže je možné že jinde to bude trochu horší.

S těma koláčema a oznamením to vidím tak že koncem unora poslu normalne postou nebo roznesu po blizkych oznameni at maji lidi cas zaridit si volno apod. a pak budu roznaset 14 dni nebo tyden pred svatbou jen kolace bez oznameni. A komu se to nebude libit tak má smůlu :)))

Jinak dort takovy menší třipatrovy kolem 2000. Kilo cukrovi se bud upece nebo se koupi podle me kilo v pohode na menší svatbu stačí kolem 300. Obřad na zámku ve Staré vsi jsem platili 3600, šaty mám taky z levnějšího sálonu co jsem našla, odpovídají mým představám nechtěla jsem nic extra a mám to i s nějakým krajkovým kabátkem za 4250. Svědkyně je moje mladší sestra, té jsem taky půjčila šaty z toho stejného salonu takže dostala ještě slevu a stali 1150 i s nejakým kabatkem a jsou fakt krásné. Prstýnky máme 5mm široke v kombinaci z bíleho a červeného zlata za nějakých 10500, ale je pravda, že ty jsme vybírali hezké a široké protože mají být na celý život. Nějaké tenčí seženeš samozřejmě levněji. Jedny z nejlevnějších a zároveň hezkých prstýnků mají tady http://www.snubniprsteny.cz/

Největší pálka je asi hostina... To zatím nemáme rozpočet
Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti, nemá-li řešení starosti Ti nepomohou.
Petulienka
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 30. led 2010 12:18:32
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Věčný začátečník, kritiku vítám :)

Re: svatební veselí

Příspěvekod Bouřka » ned 09. led 2011 14:43:41

Tak moje rada je, nenechat si do toho kecat od příbuzných. Je to váš den. Osobně bych se raději vzdala finanční pomoci od rodičů, než si nechat něco diktovat. Naše rodiny naštěstí naproto respektovaly naše přání. A to jsme odmítli mít tam širší příbuzenstvo, jen rodiče, prarodiče a sourozenci. Zbytek kamarádi. Svatba o cca 50 lidech nás přišla hádám tak do 40 tis. (S tím, že necelých 15 tisíc bylo oblečení, které nám zůstalo. Manžel stejně oblek potřeboval. Šaty jsem měla jednoduší, šité na zakázku, barevné. V půjčovnách to bylo zoufalé.)
Pravda, byla dost neobvyklá a neformální a měla jsem velkou výhodu, že jsem vyrostla na statku, kde se dala uspořádat celá svatba včetně obřadu. Místo hostiny jsme grilovali, většinu občerstvení jsem si připravila sama. Včetně výslužek. Ale kdybych je nechtěla sama, tak se na ně s klidným srdcem vykašlu. Místo dortu jsme koupily medovníky a dozdobila jsem je perníčky. Vdávala jsem se v srpnu, takže výzdoba byla z toho, co nabídla příroda. Pozvánky a oznámení jsme si taky připravili sami. Prstýnky jsem vynechali, ani jeden z nás nesnese něco na rukou.
Na zákazku jsem si nechala dodat akorát koláčky a kytici a obojí dopadlo špatně. Koláčky byl jiný druh (mnohem větší) a kytka.... Neměla jsem představu, po návštěvě prvního květinářství, odkud jsem mileráda vypadla, jsem dospěla k názoru, že nejlepší bude jednoduchá kytka, na které není co zkazit. Tak jsem jinde objednala kaly - bílé nebo krémové. Dostalo se mi masově fialových, dokonale se tlučících s mýma šatama (vzorek látky tam měli). Naštěstí použitelnou barvy měly ty, co byly v kyticích pro svědkyni a maminky. Takže ženich jel zpět a nechal všechno převázat....No alespoň je na co vzpomínat a teď už se tomu směju. Ale ve svatební den mě mále trefilo. Takže rada na závěr, čekat že se někde něco podělá a brát to jako zpestření a budoucí historku pro pobavení :lol: .
Jo a ještě: až se ten velký den bude blížit, vyspi se předem pokud možno do zásoby :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Bouřka
 
Příspěvky: 462
Registrován: úte 09. čer 2009 19:47:41

Re: svatební veselí

Příspěvekod Denčí » ned 09. led 2011 18:06:09

Tak s mé skušenosti, šaty jsem si pučovala v pučovně na dědině v Košikově a byly o polovičku levnější než v Brně a byla jsem na prosto spokojená. Cukroví jsem pekla sama s mamčou a dvěma tetama jen dorty jsem si nechala dělat a to v Třebíči taky super cena a hlavně byli moc dobrý. Svatbu jsem měla v Náměšti nad Oslavou na zámku tu jsme zamlouvali už v lednu a obřat měli 6.října 2007 chtěla jsem být za princeznu a taky jsem byla. Oznámení jsme posilali tak měsic dopředu a vyslušku těm co nešli na svatbu vezli v patek a obřad byl v sobotu. Je fakt že mašle krabičky atd. jsem kupovala ruzně po papirnictví. S kytkou ti boužel neporadim protože sestřenka je zahradní architektka tak jsem měla všechno od ní já kytka, tři kytky pro družičky, 3xmaminky, manžel do klopi a 3x na stul a dala jsem ji 1000Kč jen na ruže. Prstínky jsme si nechali udělat u zlatníka na Zastávce a vyšli na 6000Kč.Celkově nás vyšla svatba na 50 000Kč a to jsme měli asi 60lidí. Jen jsem měla smulu s kosmetyčkou měla mě malovat kamoška ale boužel se ji zabyl její kluk týden před mou svatbou tak to mě dost rozhodilo. Nakonec jsem sehnala jinou a všechno vyšlo na 1 já si svatbu uživala a manžel se staral o hosty. Hlavně si ji už a velká gratulace
Denčí
 
Příspěvky: 411
Registrován: pát 03. črc 2009 7:02:02
Bydliště: Příbram
Úroveň: mírně pokročilá pořád je se čemu učit krytiku příjmám

Re: svatební veselí

Příspěvekod ecica » ned 09. led 2011 18:07:41

Bouřka má pravdu. Nenechat si do toho moc kecat. *thup*
ecica
 
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 09. pro 2010 15:57:01

Re: svatební veselí

Příspěvekod TRZ04 » ned 09. led 2011 22:38:03

Já mám pocit, že naši ani nemají sklony mi něčeho kecat, všechno si řídím sama. Jediný, co chtějí, jsou ty výslužky po příbuzenstvu. A rodiče přítele zatím neprojevili žádný zájem...ví o tom, ale zatím jsem od přítele neslyšela, že by chtěli třeba s něčím pomoct nebo měli nějaké přání ohledně něčeho. :( Mrzí mě to sice, ale s něčím takovým jsem vlastně počítala. Peníze nám dávat nebudou a pomoct zřejmě nechtějí. No nic...k tomu jsem se dostat nechtěla.
Zatím mám načatý rozpočet: šaty za 4800 s bolerkem. Zámecká zahrada za 4000. Počítám 15 000 na hostinu (bude nás do 15 lidí a četla jsem, že mám počítat asi 800-1000 na osobu). Já bych si to i zaplatila sama, ale mamka se na tom chce taky podílet, tak prý mi zaplatí šaty a cukroví.
O víkendu u nás byla na návštěvě babička, tak už to taky ví. To bylo pěkné. Ačkoliv je naše babička generál, tak měla slzu v oku...přece jen jsem nejstarší vnučka a první vdávající se.
:)
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: svatební veselí

Příspěvekod regi.m » pon 10. led 2011 7:42:07

A nechcete tu dát fotky, Vy, co už to máte za sebou? Některá psala, že měla svatbu na zámku a že byla jak princezna, některá zase, že měla šaty barevné.....tak snad by se ani zakladatelka tématu nezlobila... ;)
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: svatební veselí

Příspěvekod TRZ04 » pon 10. led 2011 9:55:00

Jasně, fotky sem *thup*
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: svatební veselí

Příspěvekod Moirain » pon 10. led 2011 10:25:34

Gratuluji, doporučím, aby sis s velmi klidnou a hlavně otevřenou hlavou přečetla články http://modnipeklo.cz/2011/01/jen-neprodlevej-skoc-a-pojd-2/ a http://modnipeklo.cz/2010/12/svatebni-devatero-2/, případně další na tom webu. Odhlédnuto od diskuze, kde se vyskytují dosti kontroverzní výkřiky, jsou tam dosti praktické rady.
Moirain
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř 17. čer 2009 12:29:41

Re: svatební veselí

Příspěvekod Petulienka » pon 10. led 2011 11:27:44

Moirain píše:Gratuluji, doporučím, aby sis s velmi klidnou a hlavně otevřenou hlavou přečetla články http://modnipeklo.cz/2011/01/jen-neprodlevej-skoc-a-pojd-2/ a http://modnipeklo.cz/2010/12/svatebni-devatero-2/, případně další na tom webu. Odhlédnuto od diskuze, kde se vyskytují dosti kontroverzní výkřiky, jsou tam dosti praktické rady.



Ten druhý članek je bomba :)))) Nejsmutnější na tom ale je, že místy to tak opravdu funguje...
Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti, nemá-li řešení starosti Ti nepomohou.
Petulienka
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 30. led 2010 12:18:32
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Věčný začátečník, kritiku vítám :)

Re: svatební veselí

Příspěvekod desejka » pon 10. led 2011 15:05:53

Moc gratuluji a přeji aby vše proběhlo podle Tvých představ *thup*
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: svatební veselí

Příspěvekod Ave » pon 10. led 2011 15:28:40

Ahoj, tak jak to tu pročítám, tak jsem si vzpomněla na svou svatbu :-)
Taky jsme řešili co a jak: moje šaty z půjčovny, muž si pořídil oblek (stejně ho potřeboval:-), kytky - pro nevěstu, ženicha, maminky, svědkyni a vlastně i do mne do vlasů, a auto, jsme pořídili skvěle v zahradnické škole na Mělníku, mají svoji prodejnu, takže to bylo nádherně schystané a za hubičku a ještě vymysleli že se dá dát kytice z auta jako výzboba stolu. Hostinu jsme měli jen pro rodinu v restauraci. Zato na večer jsme si zapůjčili od obce sál a tam uspořádali sešlost pro ostatní příbuzné a kamarády. Ve vlastní režii: tatínek navařil, koláčky a cukroví napekla maminka, sestra se postavila za bar a šlo to skvěle, občerstvení jsme měli ve formě švédských stolů. Měli jsme tam pozvanou i hudbu a trsalo se do 4 do rána. Na dort si maminka netroufla takže ten jsme objednávali v cukrárně. Skoro všechno jsme zařizovali sami, oznámení jsme si sestavili na PC, většině jsme ho stejně posílali mailem, těch několik kousků, který se doručovaly osobně, jsme vytiskli na tiskárně na ruční papír a vypadalo to dobře. Jo prstýnky, to je náročný výběr nezávidím :-) - jen to chce opravdu zkoušet na prst - na ruce vše vypadá jinak :-). U fotografa je asi lepší dát na doporučení kamarádů či známých, jak jsme zjistili, tak měli někteří z naší svatby fotky lepší než ty "oficiální", tak jestli máte šikovného kamaráda, co umí fotit - neváhejte :-). Taky jsme se inspirovali jednou svatbou známých a zmermomocnili kamaráda abstinenta a ten fungoval jako taxi (k metru, autobusu, nebo vedlejší vsi) - odpadlo tak - já nemůžu já řídím, nebo my už musíme na poslední autobus ...
Oznámení jsme posílali tak 2 měsíce před svatbou, a koláčky jsme se rozhodli dávat až jako výslužku.
Přes všechny strachy to dopadlo "dobře" - jen nemám moc času na korálky - jeden lotr 3 roky a slečna 10 měsíců :-)
Ave
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. čer 2009 15:55:15

Re: svatební veselí

Příspěvekod Kerolajna » pon 10. led 2011 19:07:42

Ach, závidím a moc gratuluju!
Mě to teprv čeká (doufám :D), ale jako správná ženská už o svatbě přemýšlím od malička... :)
Já, protože su z Moravy a ještě k tomu původem z vesnice, mám vysněnou tradiční moravskou svatbu... Rituály můžu, když se provádí s citem, a jsem celkově taková moravsky-patriotická, miluju i veškerý zvyky (vánoční, velikonoční a nevím co ještě) a jsem na ně pyšná, tak co bych je nezakomponovala i do svatby. Navíc i tradičním jídlem se zavděčím všem, radši kus masa než nějakou drahou ptákovinu typu platýs v šafránovém velouté... ačkoliv tohle jídlo jsem zrovna měla příležitost jíst a dokonce i částečně vařit a je výborný :D A hlavně pánská část naší rodiny by mi nějakýho platýsa stejně hodila na hlavu.
Akorát mám asi lepší podmínky, protože máme v rodině a nejbližších známých květinářku, cukrářku, hned několik zlatníků, majitelku svatebního salonu a dokonce i faráře :D A spolíhám na to, že svatební koláčky mi upečou "babky" z dědiny, protože lepší bych jinde nesehnala a já na ty minibuchtičky nemám nervy, kór když jsou se čtyřma náplněma, uf.
Svatební oznámení si asi budu chtít vyrobit sama - moje teta se vdávala před čtyřma rokama a oznámení si sama ručně vyráběla a bylo perfektní a podle mě to i ušetřilo dost peněz, navíc už jsem se pár stránkama jen tak z nudy probírala a nikde jsem neviděla oznámení, který by se mi líbilo - zlatý písmo, kudrlinky a holubičky já prostě nemusím. Ale to už je zas otázka vkusu.
Co do rozpočtu mě zas napadá druhý extrém, kdy dala známá za svatbu 100 000,- ... jenže ta měla šaty dvoje pro sebe (jedny svatební a jedny na převlečení), pak šaty pro mamku, pro svědkyni, oblek pro ženicha, oběd, večerní grilování s rautem, dort, hromadu cukroví, barmanskou show a vlastně ani nevím co ještě :D Osobně jsem tam nebyla, mám to od mamky z vyprávění a ta říkala, že nevěsta jela celou dobu podle časového plánu a všechno muselo sedět. Tak si teda taky svatební den nepředstavuju, mít všechno nalajnovaný podle pravítka a akorát se někam honit, brrr.
A taky jsem si hrozně oblíbila stránku http://www.brides.com ... podle mě úžasná inspirace pro všechno, dovedu v tom listovat hodiny... jestli jsi na to ještě nenarazila, určitě se mrkni, sice je to tam cenově jinde, ale jen tak na koukání super.
(Vypadám teď moc jako úchyl, když se zabývám takovýma věcma a to se ani zdaleka nevdávám? :mrgreen: )
Tak přeju úspěšné přípravy a těším se na fotky! Doufám, že i ostatní se pochlubíte... ať se mám na co koukat... ach jo, asi jsem fakt svatební úchyl. :)
Uživatelský avatar
Kerolajna
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Brno
Úroveň: Středně pokročilá, konstruktivní kritika vítána :)

Re: svatební veselí

Příspěvekod Denčí » pon 10. led 2011 20:35:36

Tak tady jsou teda nějaké fotečky já si jako princizna připadala ale jakej měli názor ostatní netušim :D
celá svatba
Obrázek
s družičkama
Obrázek
Obrázek
ze zámku
Obrázek
s manželem
Obrázek
Denčí
 
Příspěvky: 411
Registrován: pát 03. črc 2009 7:02:02
Bydliště: Příbram
Úroveň: mírně pokročilá pořád je se čemu učit krytiku příjmám

Re: svatební veselí

Příspěvekod Petulienka » úte 11. led 2011 7:57:52

Denčí: Poslední fotka je naprosto super, ty ostatní jsou taky hezké, ale na té poslední Vám to oběma sluší a úžasné je i to pozadí.

Kerolajna: Myslím, že vůbec nejsi svatební úchyl :) Jak tak teď procházím různé svatební weby tak je to naprosto normální, že každá holka má tu svou vysněnou bez ohledu na to zda má už má zásnubní prstýnek nebo se bude vdávat až třeba za 10 let. Aspoň víš, co chceš a o to pak budeš mít jednodušší v zařizování. Ty známosti v rodině v různých svatebních oborech máš naprosto super ušetří Ti to spoustu času, nervů i peněz. A tradiční moravské svatby jsou něco naprosto kouzelného to prostě ve městě nevytvoříš.
A navíc mnohem hezčí jsou ty vysněné svatby než ty co se dělají za sto padesát tisíc jen, aby bylo vidět, že na to mají... Vím o svatbě za 160 tisíc, všechno muselo byt málem to nejlepší, co šlo sehnat a vydrželo to rok.

U nás je fajn, že si to můžeme udělat čistě podle sebe, protože si všechno platíme sami, ikdyž sem tam někdo navrhne, že by zaplatil, třeba šaty nebo oblek tak mu říkáme ať nám dá to, co nám chce dát jako svatební dar, že přípravy opravdu platíme sami. Ani jeden z nás neměl chuť aby do toho všichni kecali, je to náš den, tak bude, jak chceme my. Docela mě tady někdo v příspěvcích inspiroval těmi medovníky, protože je fakt, že dort z cukrárny je sice fajn, ale ty krémové dorty přece jen zrovna moc lidi nemusí. Myslíte, že se hodí a mohlo by to být? Nebo nevíte, zda by nám třeba někde vyrobili medovnik na dve patra? Svatba má mít zhruba 35 lidí a bude v zámecké restauraci.
Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti, nemá-li řešení starosti Ti nepomohou.
Petulienka
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 30. led 2010 12:18:32
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Věčný začátečník, kritiku vítám :)

Re: svatební veselí

Příspěvekod TRZ04 » úte 11. led 2011 8:34:32

Hele holky, mě se ty obrázky od Denčí nechtějí zobrazit. Já je chci taky vidět... *cry*
Myslím, že by klidně mohly být i medovníky. Proč ne? Někdo ty másláky nemá rád.
Tak jsem včera vymyslela, že v rámci úspory, bychom si mohli udělat oznámení formou společné fotky. Stejně na nějaký kudrnky a holubičky a zlatý písmo nejsem. Co jsem se dívala po oznámeních, tak jsem stejně vybírala ty nejjednodušší a i ty přijdou na 21-25 korun/ks + 250-300 Kč za raznici. Zkusím dokopat přítele, aby to zkusil nějak navrhnout a uvidíme, jak to bude vypadat. Já jsem technický antitalent, takže tohle půjde mimo mě.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: svatební veselí

Příspěvekod Petulienka » úte 11. led 2011 9:27:41

TRZ04 píše:Hele holky, mě se ty obrázky od Denčí nechtějí zobrazit. Já je chci taky vidět... *cry*
Myslím, že by klidně mohly být i medovníky. Proč ne? Někdo ty másláky nemá rád.
Tak jsem včera vymyslela, že v rámci úspory, bychom si mohli udělat oznámení formou společné fotky. Stejně na nějaký kudrnky a holubičky a zlatý písmo nejsem. Co jsem se dívala po oznámeních, tak jsem stejně vybírala ty nejjednodušší a i ty přijdou na 21-25 korun/ks + 250-300 Kč za raznici. Zkusím dokopat přítele, aby to zkusil nějak navrhnout a uvidíme, jak to bude vypadat. Já jsem technický antitalent, takže tohle půjde mimo mě.


Mě se taky nechtěli zobrazit. Udělala jsem to tak ze jsem klikla na to kde má být fotka pravým tlačítkem myši a dala kopírovat adresu odkazu a vložila to do jiného okna a zobrazilo se to. Taky se mi zobrazilo po tom co jsem napsala přispěvek a vrátila se zpět do tématu.

Oznámení jsme taky nakreslili vlastní taky na ty kudrlinky moc nejsme ale cenu jsem jeste nezjistovala...
Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti, nemá-li řešení starosti Ti nepomohou.
Petulienka
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 30. led 2010 12:18:32
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Věčný začátečník, kritiku vítám :)

Re: svatební veselí

Příspěvekod TRZ04 » úte 11. led 2011 13:31:00

Funguje to! Hurá! Pěkné fotečky. *applause* Ty jo, takových lidí...nás bude hrstka :D
Já myslím, že se oznámení teď hodně řeší fotkou. Alespoň co jsem tak zachytila mezi spolužačkama. Oznámení je holt drahé a mnohdy neuspokojí očekávání.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: svatební veselí

Příspěvekod Terezka » čtv 13. led 2011 19:22:30

nevdávala jsem se :-) a v nejbližších měsících ani nebudu, ale když jsem četla tohle vlákno vzpomněla jsem si na tohle :-)
http://modnipeklo.cz/2010/12/svatebni-devatero-2/
http://modnipeklo.cz/2011/01/jen-neprod ... #more-1892
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: svatební veselí

Příspěvekod Martina » pát 14. led 2011 15:54:29

Ahojky, taky se přidávám ke gratulantům a dám do placu svou zkušenost... fotky k nehlédnutí zde http://www.beremese.cz/fotoblog/dracone ... tr-kotouc/ ;)

Takže s manželem jsme se brali loni 5. 6. , svatba se docela povedla, hlavně díky počasí, ještě ve čtvrtek lilo jako z konve, ale v pátek už vykouklo sluníčko a v sobotu náááádherně, nemělo to chybu. Jen teď si zpětně říkám, že bych spoustu věcí udělala jinak. Jednak se mi do plánování vložila máti a to bylo teda :evil: , bohužel je z těch, co si nedají říct a vždycky si musí prosadit svou a já, abych měla klid jsem ve spoustě věcí ustoupila a to byla chyba... a jednak s odstupem času bych si asi zvolila jiný účes i doplňky ( asi bych si našla něco kouzelného na fleru a rozhodně vínově červeného, jenže v té době jsem o tom ještě neměla tucha) a HLAVNĚ fotografa. Oficiální fotky byly naprosto tragické a do dneška mě to mrzí, navíc si napočítal 3 tícky prakticky za 1 CD s asi 60 fotkama, no prostě tragédie. :cry:
U nás se koláčky dávají s výslužkou, takže jsme oznámko posílali samotné 2 měsíce předem, jen jsem si k tomu vytiskla na tiskárně ozdobný aršík, na kterém byla básnička, ve které se říkalo, že nechceme svatební dary (už jsme spolu s manželem měli zařízenou domácnost) a rači oceníme nějakou tu korunku do rozpočtu, což svatební hosté všichni akceptovali a my jsme aspoň měli něco nazapláznutí účtu. Svatbu jsme měli celkem maličkou, jen asi 20 lidiček, takže jsme ji udělali na krásné chatě nedalko naší vesnice, taky v pohodě. Nic moc náročného, k obědu klasiku, k večeři gulášek a pak obložené mísy. Na stůl drobné cukroví, koláče a mísy s ovocem. Od švagrové jsme dostali jako svatební dar třípatrový dortík, pak jsme měli ještě další 2 jako dar za dceru a syna a bohatě to stačilo, bylo vedro, nikdo moc sladké stejně nechtěl.
Nakonec to celé dopadlo docela dobře. Nebyla ostuda, tancovalo se až do 2 do rána a každý nám to chválil. Jediné, co můžu poradit, dej svědkyni krabičku poslední záchrany, kterou Ti bude opečovávat, dej si do ní náhradní sponky, nějaké kapesníčky, náhradní silonky a podobné blbiny, na které v den svatby 100% zapomeneš, ale můžeš je potřebovat. mě třeba upadla při vystupování z auta korunka a švagrová pak vytahovala ze svého účesu sponky, abychom to daly do pořádku ;) Přeju vydařený den a HLAVNĚ si zapamatuj ŽE TO CHCE KLÍÍÍD, všechno dobře dopadne *thup*
Lidé začnou jednat rozumně teprve tehdy, když už vyčerpali všechny ostatní možnosti.
Uživatelský avatar
Martina
 
Příspěvky: 233
Registrován: sob 25. pro 2010 21:55:07
Bydliště: Žulová, okr. Jeseník

Re: svatební veselí

Příspěvekod TRZ04 » ned 11. zář 2011 13:30:10

Tak po nějaké době obnovuji téma. Je to skoro měsíc, co jsme si konečně užili i tu naši svatbu. Dávám sem obrázek a taky rozpočet, který třeba příště nějaké nevěstě pomůže s představou o financích. Co já bych za to dala v lednu, kdy jsem začala s plánováním...
Na hostinu jsme měli 17 lidí a měli jsme to bez večeře (12-17h., předkrm, polévka, svíčková, káva a pití dle vlastního výběru bez omezení). Oznámení jsme si udělali sami formou společné fotky, takže tisk v obyčejném fotoshopu. Trošku jsme si to zkomplikovali tím, že jsme chtěli mít svatbu mimo odřadní síň, což se platí. Výzdobu stolů jsem chtěla do růžova, což jsem si sama vše objednávala a dodala do restaurace před svatbou, aby to naaranžovali.
Papírenské zboží (krabičky, talířky papírové na výslužky, ubrousky, špendlíky, obálky, dekorační kamínky na stůl, organza na stůl) - 1854,-
Razítko jako společný motiv svatby - 70,-
Nové prádlo - 800,-
Organzové pruhy na výzdobu auta - 400,-
Kamínky do vlasů - 140,-
Kamínky na výrobu vlastní bižu - 80,-
Administrativa na MÚ (jiné místo sňatku) - 1000,-
Zámek - 4000,-
Oznámení (fotky) - 180,-
Půjčovné šaty - 4800,-
Nový oblek - 3600,-
Košile + manžetové knoflíčky + kravata - 890,-
Květiny - 3700,-
Hostina - 6000,-
Kadeřnice - 4050,- (zkouška + česání + příčes, který jsem si pak mohla nechat)
Vizážistka - 450,- (zkouška + líčení "naostro")
Cukroví - 10 600,- (cca 35 kg cukroví)
Svatební buchtičky - 2400,-
Prstýnky - 7600,-
Hotel po svatbě - 1700,- (dva pokoje - my a svědkyně)
Dort byl jako svatební dar od paní, která nám ho pekla.

Celkem 54 314,-

Ještě, že jsem si to spočítala až měsíc po svatbě...Ale svatba nám vyšla krásně a přesně podle našich představ.
Přílohy
IMG_0470.JPG
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: svatební veselí

Příspěvekod Gabina » pon 12. zář 2011 11:33:02

Gratulujem, pristane vam to *twofl* .
Aj mne sa teraz zacina toto vysnene peklo *rofl1* tak dufam , ze to dobre dopadne :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: svatební veselí

Příspěvekod desejka » pon 19. zář 2011 15:42:11

Super téma,moc díky za rozepsání cen. Jakmile to člověk začne řešit diví se kolik to všechno stojí. Svatba bude příští rok v červenci, ale už teď z toho mám akorát stres, co všechno se musí zařídit :(
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: svatební veselí

Příspěvekod Petulienka » čtv 22. zář 2011 10:24:30

desejka píše:Super téma,moc díky za rozepsání cen. Jakmile to člověk začne řešit diví se kolik to všechno stojí. Svatba bude příští rok v červenci, ale už teď z toho mám akorát stres, co všechno se musí zařídit :(



Desejko to nemá být stres, ale radost. Ono toho zase až tak moc na zařizování není, když se to tak vezme. Vzhledem k tomu, že jsem skoro pořád na služebce na Slovensku, tak jsem se do toho pustila hodně z ostra když jsem měla volno a trvalo to všechno zařídit asi 14 dni. zbytek se řešil asi týden před svatbou a to už bylo jen kde a v kolik vyzvednout dort, šaty a takové maličkosti a zbytek doby jsme prostě jen spřádali sny, jak to bude po "TOM" naprosto jiné a krásnější (nezměnilo se téměř nic :)).
My jsme měli svatbu letos v dubnu o 40 hostech a vyšla něco mezi 80-90 tisíci. Nedokážu to tak přesně rozepsat jako TRZ04, ale neměli jsme žádné zvláštní nároky, žádné zbytečnosti, žádné cukrblíky, žádné šílené dorty (marlenka potažená marcipánem byl zatím ten nejlepší dort jaký jsem kdy jedla), apod.

Takže žádný stres a užívej si to :) Je možné, že to bude jen jednou za život :)
Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti, nemá-li řešení starosti Ti nepomohou.
Petulienka
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 30. led 2010 12:18:32
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Věčný začátečník, kritiku vítám :)

Re: svatební veselí

Příspěvekod desejka » čtv 29. pro 2011 19:06:06

Holky nedělala jste si náhodou některá krabičky na výslužky? Nemůžu nikde najít návod :(
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: svatební veselí

Příspěvekod TRZ04 » pát 30. pro 2011 14:16:04

Já jsem si koupila běžné dortové krabičky a na Fleru ozdobné razítko a razítkovala jsem si krabičky a obálky s oznámením.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách


Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron