Stránka 1 z 1

Cínování

PříspěvekNapsal: pon 29. říj 2012 23:19:12
od BlueJane
Protože už dlouho pošilhávám po této technice, tak by mě zajímalo, jestli mi někdo můžete doporučit nějaký dobrý kurz cínování... nejlépe někde na Moravě... a ideálně takový, který jste absolvovali a byli jste spokojeni, něco vám dal a naučili jste se i nějaké ty vychytávky, nejen jak se drží páječka a co je cín a kalafuna ;) A taky třeba i to, jak dlouho kurz trval a kolik to asi stálo... děkuji moc za odpovědi...

Obávám se jedné věci, že všechny dobré kurzy budou jako obvykle na druhém konci republiky :(

Re: Cínování

PříspěvekNapsal: úte 30. říj 2012 7:45:30
od Vladstraschna
Já jsem absolvovala kurz v Ostravě v galerii Natata, ale ta je momentálně uzavřena. Navíc jsem musela holku, co mi kurz udělala, dlouho přemlouvat :-) Chtěla jsem vlastně jen základy. Vychytávky stejně nikdo neprozradí, to si každý zřejmě musí najít sám, nebo pak chodit na různé diskuze a sem tam něco pochytit. Ale s kurzem jsem byla spokojená, protože to byla přísná lektorka. Jelikož to byl kurz krátký a letmý, stálo mě to 500 - asi 3 hodiny.
POkud chceš kurz náročnější a opravdu dobrý, doporučovala bych tohle: http://www.fler.cz/zbozi/cinovany-sperk-od-ado-z-olomouc-sobota-10-11-2295766 Iveta je docela příjemná osoba, pouznala jsem ji osobně (ale ne na kurzu). Máš to v místě bydliště a už brzy. Pokud má teda ještě volné místo.
Ale upozorňuji - každá cínařka má jiný rukopis, jiný styl, takže stejně si pak cestičku budeš hledat sama.
Já osobně se za cínařku nepovažuju, stále mi jde více šití :-) Kurzy mám sice v plánu, ale pro ty, kterým opravdu stačí jen začátky a chtějí si cestičku najít samy (tak jsem to měla i já).

Re: Cínování

PříspěvekNapsal: úte 30. říj 2012 12:40:53
od Ťupka
Já ten kurz absolvovala a doporučuji.

Re: Cínování

PříspěvekNapsal: úte 22. led 2013 12:47:34
od Střípek štěstí
Ahoj holky, poradíte nebo doporučíte, co je nutné si pořídit do začátku k cínování?
Mám v plánu absolvování kurzu, ale chci být připravená :D

Re: Cínování

PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2013 13:53:28
od Anavi
no tak v každým případě alespoň pájecí pero, ale lepší je pájecí stanice s regulací, cín, letovací vodu, drátky - buď měděné surové nebo už pocínované různých rozměrů já nejvíc používám 0,6 a 0,8 nebo 1 mm, měděnou lepící pásku (kterou se oblepují kabošony), antioxidant, brusnou vatu - nevím, jak se to přesně jmenuje, pilníček, kleště štípací, s kulatými hroty a s polochými špičatými hroty... já jsem hodně nakoupila na vensy.cz/ a páječku mám z conrad.cz